Andere films In de Afdeling Verenigde Audiovisuele Produktiebedrijven (VAP) zijn de pro- duktie-activiteiten blijven toenemen. De omschakeling in de richting van videogebruik nam weliswaar toe, maar er kon worden geconstateerd dat voor de opnamewerkzaamheden meer film- dan videomateriaal werd gebruikt. In de band/dia sector viel een verschuiving waar te nemen in de richting van de meer gespecialiseerde gebruiks- toepass i ngen. Het aantal aangesloten produktie- en facilitaire bedrijven steeg van 49 tot 72, terwijl aan het einde van het jaar nog enige aanvragen in behande ling waren. De geraamde omzet van de georganiseerde av-branche beliep circa 105 miljoen gulden. Een belang rijk aandeel daarin hadden de produ centen van tv-commercials die van ruim 900 nieuwe commercials die in I985 zijn geproduceerd, een zeer groot deel voor hun rekening namen. Het buitenlandse produktie-aandeel bleef dalen en beliep dit jaar minder dan 20%. Het aantal andere opdrachtprodukties op film of video bewoog zich rond de 200 (in 1984: 178), exclusief de door WVC gesubsidieerde korte films via het Filmfonds en exclusief tv-werk- zaamheden TELEVISIE EN ANDERE AUDIOVISUELE TECHNIEKEN Eind 1985 bedroeg het aantal televi sietoestellen 4.57^.000 (1984: 4.515.739). In de verslagperiode is met de NOS van gedachten gewisseld over de scha delijke invloed van het uitzenden van speelfilms gedurende het weekend en de feestdagen. Dit overleg heeft geleid tot een afspraak, die met name betrekking heeft op speelfilms waar van de uitzending een bijzonder na delig effect op het bioscoopbezoek zou nebben vanwege de te verwachten hoge kijkcijfers. Ook in 1985 heeft de Nederlandse Bioscoopbond geparticipeerd in de Stichting Video Veilig. De resulta ten die de Stichting heeft geboekt bij invallen in videotheken zijn zeer bemoedigend. Duidelijk is, dat dankzij de werkzaamheid van de Stich ting het aantal illegale kopieën in videotheken is afgenomen. De Stich ting besteedde mede aandacht aan de illegale produktie van videofilms. De besprekingen met vertegenwoordigers van de NEHEM en het Ministerie van Economische Zaken over de realisatie van een av-aktieprogrammawerden in het verslagjaar voortgezet. Een vijf tal projectcommissies zijn in de loop van het jaar aan het werk gegaan over de onderwerpen kwaliteitszorg, pro motie, financiering, opleiding en export. Aan het einde van het jaar waren over deze onderwerpen nog geen tastbare resultaten te rapporteren. Het ziet ernaar uit dat zulks in 1986 wel het geval zal zijn.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 8