Aan het einde van het jaar waren 10 speelfilms in produktie respectievelijk in voorbereiding. De begroting van WVC liet voor 1986 een bedrag zien van 7.150.288,- (f 6.863.000,- 1985) ten behoeve van het Produktiefonds voor Nederlandse Films en van 5.622.915,- voor het eerder ge noemde Fonds voor de Nederlandse Films, dat zich in toenemende mate bezighoudt met mede-finan ciering van speelfilms bestemd voor bioscopen. Produktiefonds Het bestuur van de Stichting Produktiefonds voor Nederlandse Films was in 1986 als volgt samenge steld: J. A. Blokker, voorzitter, J. Th. van Taa lingen, secretaris, mevr. Dr. K. Dittrich, per 1 juli opgevolgd door mevr. C. Habbema, K. Hin, Drs. M. Sanders en J. v. Willigen. Het secretariaat werd gevoerd door mevr. Drs. J. B. Stroink; de accoun tancy was in handen van Ch. W A. Helsloot r.a. Medewerking werd verleend door de heren H. J. A. Tijssen en L. Claassen. Andere produkties De leden van de afdeling Verenigde Audiovisuele Produktiebedrijven (VAP) hielden zich ook in 1986 bezig met de vervaardiging van film-, video- en/of band/dia-programma's. Ook een aantal facilitaire bedrijven was lid van de afdeling. De werkzaamheden binnen de audiovisuele sector bleven toenemen, waardoor de omzet steeg van circa 105.000.000,- in 1985 tot circa 145.000.000,- in 1986. Ook nu hadden daarin de producenten van TV-commercials met een omzet van circa 40.000.000,- een belangrijk aandeel. Er werden in het verslagjaar evenals in 1985 ongeveer 900 commercials geproduceerd, waarvan het bui tenland slechts een gering deel voor zijn rekening nam, namelijk circa 15%. Het aantal andere op- drachtprodukties op film of video beliep circa 230 (1985: circa 200), exclusief de door het Fonds voor de Nederlandse Film gesubsidieerde korte films en exclusief de TV-werkzaamheden. In de sector van de band/dia-produkties kwamen eveneens enige tientallen nieuwe programma's tot stand met een produktie-omzet van tussen 20.000.000,- en 25.000.000,-. Voor de goede orde zij opgemerkt dat er buiten het georganiseerde AV-bedrijf nog een toenemend aantal, meest kleinere, produktie- en facilitaire bedrijven opereren die volgens gegevens die onder andere door de Economische Voorlich tingsdienst (EVD) zijn verzameld een produktie- omzet hadden van omstreeks 100.000.000,-. Van zelfsprekend wordt er van de kant van de VAP naar gestreefd de daarvoor in aanmerking komende be drijven uit die groep binnen de afdeling te krijgen. Doordat ook in 1986 veel aandacht werd besteed aan het overleg met de NEHEM en het Ministerie van EZ over de realisatie van een AV-actiepro- gramma, kon minder tijd worden geschonken aan het wervingsbeleid. Het aantal aangesloten bedrij ven nam derhalve slechts weinig toe, namelijk tot 74. Aan het einde van het jaar waren echter nog een vijftal aanvragen voor het lidmaatschap in be handeling en er was een nieuwe mailing naar poten tiële produktiebedrijven in voorbereiding. Hoewel zoals gezegd in 1986 veel tijd werd besteed aan overleg met EZ-vertegenwoordigers en de NE- HEM, leidde dit helaas tot slechts weinig tastbare resultaten. Alleen de opleidingscommissie slaagde erin tot een akkoord te komen met de afdeling Opleidingen van de NOS over het organiseren van een speciale cursus voor video-editors die in 1987 zou moeten beginnen. De commissies Projectfinan ciering en Export kwamen tot de conclusie dat hun wensen niet haalbaar waren en beëindigden in het laatste kwartaal hun werkzaamheden. De Promotiecommissie had tegen het einde van het jaar zodanige plannen gereed dat het nodig werd geacht de leden te consulteren in een speciale bij eenkomst die in begin 1987 werd georganiseerd. Er werd gedurende het verslagjaar ook de nodige aandacht besteed aan de ontwikkelingen bij het facilitair bedrijf van de NOS, dat volgens de in bewerking zijnde nieuwe Mediawet geheel of ge deeltelijk zal worden geprivatiseerd. Door het be stuur zijn besprekingen met de leiding van genoemd bedrijf gehouden, teneinde te voorkomen dat het FB zich zou gaan ontpoppen als een uiterst krach tige concurrent die het Nederlandse particuliere fa cilitaire bedrijf grote schade zou kunnen toebren gen. Er werd de verzekering verkregen dat dit absoluut niet de bedoeling was, maar dat men over de toekomstige werkwijze nog weinig kon voorspel len, omdat allereerst de totstandkoming van de Mediawet een feit zou moeten zijn. Er is voorts ook dit jaar de nodige medewerking verleend aan de SAM (Stichting Audiovisuele Manifestaties) en aan het AVOC (Audiovisueel Or ganisatie Comité). De jaarlijkse SAM-dag, alwaar een bloemlezing wordt vertoond uit in het voorafgaande jaar ge reedgekomen film- en videoprodukties, werd ge houden op 10 juni in 't Spant te Bussum. De dag was een succes en dit geldt ook voor een flink aantal afdelingsleden die in de prijzen vielen. 15

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 13