SOCIALE AANGELEGENHEDEN Ook in 1986 heeft de NBB geparticipeerd in de Stichting Video Veilig. De resultaten die de Stich ting heeft geboekt bij invallen in videotheken als ook de verdere werkzaamheden van de Stichting hebben geleid tot een verdere afname van het aantal illegale kopieën in de videotheken. Bezit videorecorder vanaf 1980 bij personen en in huishoudens jaar huishoudens personen 3% 3% 4 4 6 7 11 12 17 19 nieuwe CAO 1986/1987 zijn hierna opgeschort. (Bij het ter perse gaan van dit verslag was inmiddels bekend dat partijen zijn overeengekomen de CAO tot 1 april 1987 te verlengen. Daarbij is voorts overeengekomen dat m.i.v. deze datum de CAO opnieuw wordt geacht te zijn opgezegd.) Per 1 januari is een prijscompensatie van 0,9% uit betaald. Per 1 juli was het indexcijfer negatief, der halve vond er geen uitbetaling van prijscompensa tie plaats. Tegen het einde van het jaar was voorts bekend, dat ook het indexcijfer per 1 januari 1987 negatief zou zijn. De minima en maxima bij de prijscompensatie, respectievelijk 300,- en 450,- bleven overigens ongewijzigd. VUT-regeling bioscoopbedrijf (Bron: Kijk- en luisteronderzoek). De Stichting besteedde mede aandacht aan de ille gale produktie van videofilms. Het aantal huishoudens in Nederland dat in het bezit is van een videorecorder is de laatste jaren sterk toegenomen (zie onderstaande tabel); dit aan tal bedraagt thans ca. 1.620.000 gezinnen. Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf In de Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf is in het verslagjaar een mutatie opgetreden door het vertrek aan werknemerszijde van de heer B. J. C. Leferink - gedelegeerde namens de Voedings bond FNV -, welke werd vervangen door de heer H. B. Wösten. De Commissie was hierdoor aan het einde van het verslagjaar als volgt samengesteld: F. de Boef, Voorzitter, W. van Dommelen, J. G. Paerl en I. A. M. Teunissen, werkgeversgedelegeerden, alsmede mevr. M. K. E. Veenstra en de heer J. van de Belt, werknemersgedelegeerden Dienstenbond FNV en de heren H. B. Wösten en G. B. de Graaff, werknemersgedelegeerden namens de Voedings bond FNV. Als Secretaris fungeerden de heer L. Claassen, hier in bijgestaan door de heer F. J. M. van der Putte. De CAO voor het bioscoopbedrijf is in 1986 van Bondswege opgezegd, zodat deze na 1 april 1986 niet langer geldig was. Besprekingen over een In de lopende VUT-regeling voor het bioscoopbe drijf kwam - behoudens de looncorrectie op com pensatiebasis - gedurende het verslagjaar geen ver andering. De ingangsleeftijd bleef aldus 62 jaar. Sociale Commissie voor het Filmlaboratoriumbedrijf De commissie was in het verslagjaar samengesteld uit de heren Mr. H. C. Bitter, Voorzitter, E. J. Bovelander en Mr. G. J. Wouters, werkgeversgede legeerden, alsmede de heer D. Brus, later opgevolgd door de heer B. Kalkhoven en de heren H. M. J. van den Dungen en H. J. Zwart, werknemersgedele geerden. Als Secretaris trad op de heer L. Claassen. De economische situatie bleef in 1986 ongunstig voor de laboratoriumbedrijven met als gevolg dat er weinig geneigdheid aan werkgeverskant bestond om de CAO te verbeteren. De werknemersgedele geerden toonden daarvoor begrip. Er werd slechts één vergadering gehouden, waarin men het niet eens werd over ongewijzigde voortzetting van de CAO in 1986. Er bleek voorts dat destijds bij de verrekening van de prijscompensaties over 1985 en 1986 een fout is gemaakt, waardoor nog V/2% over een deel van de periode verschuldigd is. In december werd van de kant van de Kunstenbond FNV het voorstel ont vangen de V/% prijscompensatie om te zetten in een uitkering ineens van 450,-. Aan het einde van het jaar was ook deze kwestie nog in behandeling. 17 1980 1981 1982 1983 1984 1985 23 25 1986 30 33

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 15