II Intern-organisatorische aangelegenheden Bondsraad De Bondsraad, die statutair de functie van algemene ledenvergadering vervult, kwam in 1986 driemaal bijeen en wel in twee buitengewone vergaderingen op respectievelijk 18 maart en 1 mei en een jaarver gadering op 10 december. In de buitengewone vergadering van de Bondsraad van 18 maart kwamen de voorstellen inzake Statu ten- en Reglementswijzigingen aan de orde, die het Bestuur, in opdracht van de Bondsraad, naar aanlei ding van de bevindingen van de Commissie Herzie ning Bondsstructuur, had voorbereid. Met inachtne ming van een aantal door de afdelingen ingediende amendementen werd besloten tot herziening van de Statuten, van het Algemeen Bondsreglement, de af delingsreglementen en van het Arbitrage Bondsre glement. Tevens werd een door de Commissie Vesti gingsnormen voorbereide ingrijpende wijziging van het Algemeen Bedrijfsregelement aangenomen. Ten aanzien van een voorstel tot wijziging van het Regle ment inzake Filmexploitatierechten bleek ter verga dering geen eensluidend standpunt ingenomen te kunnen worden. Besloten werd een kleine commissie te formeren, bestaande uit een bestuurslid en een plaatsvervanger van respectievelijk de Afdeling Filmverhuurders, de Afdeling Bioscoopexploitanten en de Afdeling Speelfilmproducenten. Deze commissie zou een voorstel aan het Bestuur doen dat een en ander opnieuw zou formuleren om dit vervolgens naar de Bondsraad terug te brengen. In de buitengewone Bondsraadvergadering van 1 mei is vervolgens ook het herziene reglement inzake Filmexploitatierechten goedgekeurd. In deze vergadering waren de afgevaardigden voor het eerst in de nieuwe constellatie bijeen, zodat hier bij de herstructurering als voltooid kon worden be schouwd. In de vergadering van 1 mei werd voorts voorzien in de vacature van Bondsvoorzitter; met algemene stemmen werd Drs. J. Ph. Wolff herbenoemd. Vanwege het aftreden van het Interim-bestuur wer den de heren Y. Brusse, J. van Dommelen, J. M. van Heyningen en R. Wijsmuller met algemene stem men tot lid van het Bondsbestuur benoemd. De jaarvergadering van de Bondsraad kwam door de vele voorbereidende werkzaamheden eerst op 10 de cember 1986 bijeen. In deze vergadering werden het jaarverslag over 1985 en de financiële stukken goedgekeurd. Tevens werd de voorgelegde meerjaren-begroting aanvaard en werd het Bestuursvoorstel om van de Stichting Bio- Kinderrevalidatie 400.000,- te lenen met enthou siasme begroet en goedgekeurd. In de vacature van Algemeen Secretaris, ontstaan door de pensionering van de heer J. Th. van Taalingen, werd op voordracht van het Bondsbestuur de heer H. J. A. Tijssen met algemene stemmen benoemd. De voorzitter stelde tevens de nieuwe adjunct Algemeen Secretaris Drs. H. Haay voor die per 1 februari 1987 in dienst zal treden. De heer J. Th. van Taalingen werd bij zijn afscheid als Bondsdirecteur het erelidmaatschap van de NBB verleend voor zijn diensten, een veertigtal jaren aan de organisatie bewezen. Aan het eind van het verslagjaar was de Bondsraad als volgt samengesteld: de heer Drs. J. Ph. Wolff, Voorzitter; vanwege de Afdeling Bioscoopexploitanten: de heren A. Th. Abeln, Drs. J. Bruinstroop,J. van Dommelen, De heer J. Th. van Taalingen ontvangt de oorkonde, behorende bij het erelidmaatschap, uit handen van de Bondsvoorzitter. 23

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 21