W. van Dommelen, F. A. N. Kronenburg, J. G. Paerl, L. van Praag, J. M. Punt, mevr. E. C. Rooth, G. C. M. Ruys, I. A. M. Teunissen, G. J. Thedinga en F. H. W. Wey schede; vanwege de Afdeling Filmverhuurders: de heren J. Arkenbout, R. L. Paerl, M. van Praag, Drs. W. J. A. van Roosmalen en R. Wijsmuller; vanwege de Afdeling Speelfilmproducenten: de heren J. M. van Heyningen, F. Rasker en G. Versluys; vanwege de Afdeling Verenigde Audiovisuele Pro- duktiebedrijven: de heren Y. Brusse, A. W. H. Kom mer en P. W. A. de Man; vanwege de Associatie van Nederlandse Film theaters: de heer J. van Heyningen. De Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, fungeerde qualitate qua als Secretaris van de Bonds raad. Bondsbestuur Het herbenoemde Bondsbestuur heeft in zijn verga dering van 1 mei 1986 de heer R. Wijsmuller tot vice- voorzitter en de heer J. van Dommelen tot Bondspen ningmeester benoemd. In de jaarlijkse Bondsraadvergadering van 10 decem ber 1986 werd de heer H. J. A. Tijssen met algemene stemmen benoemd tot algemeen secretaris en daar mee, ingevolge de herziene Statuten, tot lid van het Bondsbestuur. Het bestuur was dan ook als volgt samengesteld: Drs. J. Ph. Wolff, Voorzitter R. Wijsmuller, Vice-Voorzitter H. J. A. Tijssen, Algemeen Secretaris J. van Dommelen, Penningmeester Y. Brusse, lid J. M. van Heyningen, lid Het Bondsbestuur kwam in het verslagjaar vijftien maal bijeen. Ingevolge het Reglement inzake Filmexploitatie- rechten heeft het Bondsbestuur de volgende onthef fingen verleend ten behoeve van een verkorting van de videotermijn: Flesh and Blood, De Dream, Volunteers, Dance with a Stranger; ten behoeve van een verlenging van de videotermijn: Abel, After Hours, Jewel of the Nile, Militaire Aca demie, Out of Africa, Troetelbeertjes; ten behoeve van een verkorting van de termijn voor televisie: Class, Under Fire, The far Pavilions. Lidmaatschappen en Bedrijfsregister Het aantal leden van de Bond bedroeg op 1 januari 1987 266, die gezamenlijk 590 zaken exploiteerden. Commissies Nieuwe Zaken Krachtens het Algemeen Bedrijfsreglement is voor het gaan exploiteren van nieuwe bedrijven in het kader van het Bondslidmaatschap toestemming ver eist van de Commissie Nieuwe Zaken respectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Beide commis sies bestaan in meerderheid uit personen buiten het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. De commissies zijn autonoom, hetgeen impliceert dat het Bondsbe stuur ter zake van inschrijving van nieuwe bedrijven in het Bedrijfsregister en de eventueel daarmee sa menhangende toelating van nieuwe leden de beslis singen van de commissies heeft te volgen. Voorts kunnen de commissies beëindiging van de exploitatie van bioscopen bestempelen als een sane ring, op verzoek van de desbetreffende exploitant en/ of van het Bondsbestuur (ambtshalve). De Commissie Nieuwe Zaken verleende toestem ming voor de vestiging van vijf nieuwe permanente bioscopen, alsmede een filmverhuurkantoor. Voor één permanente bioscoop-A en één filmver huurkantoor werd toestemming geweigerd. Negen sluitingen die in het verslagjaar en in een bij reglement vastgestelde overgangsperiode hebben plaatsgevonden, werden door de Commissie Nieuwe Zaken als een sanering bestempeld. De Commissie Nieuwe Zaken kwam in het verslag jaar acht keer bijeen. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken is in het ver slagjaar twee keer bijeengekomen, beide keren naar aanleiding van een hoger beroep dat door de aan- vraagsters werd ingesteld tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken. In het eerste geval werd de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken ver nietigd. Bij de tweede zaak werd de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken bevestigd. De in totaal acht toegewezen bioscopen zijn (alfabe tisch naar gemeente): Breda Casino 4, B.V Lichtspel West Heerlen Maxim theater, B.V. Zuid-Ne derlandse Theaters- en Biosco pen Exploitatie Noordwijk a/Zee Lido theater, Bioscoop- en Ho- reca-exploitatie Lido B.V. Maastricht Mabi 4, Mabi B.V Slagharen Cinema 'de Bonte Wever', De Bonte Wever B.V. Zoetermeer Promenade 1, 2 en 3, Polyfilm Zoetermeer B.V. 24

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 22