Joure Kerkrade Schagen Ulft Volendam St. Willibrord Zaltbommel City theater (215 zitplaatsen) Wijngrachttheater (405 zit plaatsen) Royal 1 (400 zitplaatsen) en Royal 2 (180 zitplaatsen) Luxor theater (296 zitplaatsen) Juliana theater (360 zitplaatsen) Luma bioscoop (362 zitplaat sen) Luxor theater (150 zitplaatsen) Voorts werden er in het verslagjaar tien bioscopen gesloten, waarvan de inschrijving in het Bedrijfsre- gister als zijnde 'tijdelijk gesloten' vooralsnog wordt gehandhaafd. Bij dit hoofdstuk is opgenomen een overzicht van het aantal bedrijven. Arbitrage Er zijn gedurende het verslagjaar 3 (5) geschillen aanhangig gemaakt. Vier geschillen uit voorgaande jaren zijn in 1986 afgehandeld. Er zijn gedurende het jaar drie zittingen gehouden. Mr. H. C. Bitter fungeerde daarbij als voorzitter der commissie. Verder hadden zitting de heren J. van Dommelen, I. A. M. Teunissen, V. N. Reumer, R. L. Paerl en F. Rasker. In enkele vacatures werd tijdens het verslagjaar door het Bondsbestuur nog niet voor zien. Als secretaris a.i. trad op de heer L. Claassen. In vier geschillen werd in 1986 uitspraak gedaan. Eén geschil was aan het einde van het jaar wel behan deld, maar er werd gewacht op nadere gegevens voor de uitspraak. Een ander geschil wachtte nog op be handeling. Eén geschil werd ingetrokken. Film Het blad 'Film' kwam in 1986 tweemaal uit. Naast 'Film' is in de verslagperiode de 'Nieuwsbrief' tien maal verschenen. In de toekomst zal de Nieuws brief, naast het blad 'Film' een eigen functie blijven vervullen. Expiratie exploitatierechten De leden die het exploitatierecht op een film voor Nederland bezitten en die wegens expiratie van dit recht kopieën van een zodanige film dienen te vernie tigen, zijn reglementair verplicht deze kopieën bij het Bondsbureau aan te melden. Vernietiging ge schiedt onder toezicht van medewerkers van het Bondsbureau bij een gemeentelijk vuilverbrandings- bedrijf. In 1986 werden 1.228 kopieën van hoofdfilms vernietigd en 36 kopieën van korte films, inclusief trailers. Ten behoeve van de licentiehouders werden in deze gevallen vernietigingscertificaten afgegeven. Technische Commissie Reglement op het Naamregister In 1986 werden 200 titels voor hoofdfilms ter in schrijving in het Naamregister aangeboden. Van de ingeschreven filmnamen werden er 11 gewijzigd. Eretekens Het Bondsbestuur heeft in 1986 45 zilveren erete kens verstrekt aan personen die gedurende tien jaar bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film en bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest. Er werden 25 zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werk nemers en 20 zilveren brochettes aan vrouwelijke werknemers. Voorts werden 19 gouden eretekens verleend aan personen die gedurende 25 jaar bij een zelfde onderneming in de bedrijfstak zijn geweest. Er werden 15 gouden spelden uitgereikt aan mannelijke werknemers en 4 gouden brochettes aan vrouwelijke werknemers. Tevens werden 7 gouden eretekens met diamant verleend aan personen, die 40 jaar bij een zelfde onderneming hadden gewerkt. Het betrof hier 7 gouden spelden met diamant uitgereikt aan man nelijke werknemers. Deze commissie kwam in 1986 niet bijeen. Adviezen voor de Commissie Nieuwe Zaken e.a. wer den door het secretariaat verstrekt, daarbij gesteund door het commissielid de heer D. Swart. De heer W. J. M. Jansen (f) kon wegens ziekte niet aan de werkzaamheden deelnemen. Secretaris bleef de heer L. Claassen. Aan het einde van het jaar was er sprake van de commissie te herstructureren en het takenpakket te herzien. Uitkeringen aan oud-werknemers Ingevolge besluit van de algemene ledenvergadering van 1957 is in 1986 aan een tweetal oud-werknemers uit de bedrijfstak respectievelijk hun weduwen een uitkering uit de Bondskas verricht. De betrokkenen kwamen indertijd wegens hun leeftijd niet meer in aanmerking voor uitkeringen uit het bedrijfspensi- 26

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 24