Het Bondsbureau Het Bondsbureau fungeert als algemeen secretariaat van de organisatie. Het verricht tevens secreta- riaatswerkzaamheden ten behoeve van enige instel lingen waarmee de Bond betrekkingen onderhoudt, zoals de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel en de Stichting Video Veilig. Bovendien verzorgt het Bondsbureau de administratie van de afrekenstaten van de bioscopen, onder meer met het oog op de vaststelling van de Bondscontributie en de Buma-bijdrage. De aldus verkregen gegevens worden tevens aangewend ten behoeve van de Bondsstatistiek en ten dienste van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het Bondsbureau stond onder leiding van de alge meen secretaris, de heer HJ.A. Tijssen. In de hoe danigheid van adjunct-algemeen secretaris is in februari 1987 in dienst getreden drs. H. Haay. Secre tariaatsfuncties werden voorts vervuld door me vrouw drs. J.B. Stroink, die geheel werkzaam is ten behoeve van het Productiefonds voor Nederlandse Films, en de heren L. Claassen en F.J.M, van der Putte. De heer L. Claassen heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eind 1987 zijn werk zaamheden bij de NBB beëindigd. Hij was sedert 1945 verbonden aan het Bondsbureau en heeft met grote inzet vele belangrijke secretariaatsposten be heerd. Genoemd kunnen worden: de Afdeling Speelfilmproducenten, de Afdeling Verenigde Au diovisuele Produktiebedrijven (VAP), de Commis sie van Geschillen en de Sociale Commissies. De heer Claassen zal de komende tijd nog een aantal ad viestaken voor zijn rekening nemen, onder andere bij de VAP, het Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel en het Nederlands Genootschap voor Filmtechniek. De overige secretariaatsmedewerkers waren de dames S.H. Dilg-Timmermans en C.M. Schlatter- Burkels. Als hoofd van de administratie fungeerde de heer Ch.W.A. Helsloot, register accountant. Hij werd hierbij geassisteerd door de dames R.J.C. Ja- cobs-Meulenberg en Th. Geerken-van der Vlies, alsmede de heren F.J.M. Perquin en J.C. Tadixz. Op de afdeling postkamer, reproduktie en archief waren werkzaam de heren J. A. Nijhof en P. van der Baaren, die daarnaast ook betrokken zijn bij een aantal andere werkzaamheden. De functie van tele foniste/receptioniste werd voor het grootste deel van de week vervuld door mevrouw S.Ch. Delorme- Bierling en voor het resterende deel van de week door mevrouw C.H.L. Heide-Michielsen. Wegens langdurige ziekte van een van de medewerkers is aan de huishoudelijke dienst, op part-timebasis, toege voegd mevrouw C. v.d. Koppel-Schoute. De huis houdelijke dienst bestaat daarbij voorts uit de heer A. Kool en mevrouw J.C. Schoute-van Kalsbeek. Het jaar 1987 was voor het Bondsbureau een belang rijk jaar in die zin, dat de eerste aanzetten werden gegeven tot een vernieuwde automatisering van het Bureau. Teneinde dit gecompliceerde en kostbare project goed uit te voeren, is een Commissie Auto matisering Bondsbureau opgericht. In deze commis sie hadden zitting afgevaardigden van het Bondsbu reau, een externe adviseur en computerexperts uit onze branche. Het betrof de heren HJ.A. Tijssen, Ch.W.A. Helsloot, drs. H. Haay (allen NBB), P.J. Davelaar (Cinescoop), F. van der Veen (Holland Exhibitors), J. Jansen en mevrouw H.M. Huigens (beiden Cannon) en de heer G.H.G. Geurten (Miner- va). Extern adviseur was ir. B.J. Aris. De commissie leed een gevoelig verlies door het plotseling overlijden van de heer G.H.G. Geurten. Zijn kennis van zaken en grote inzet werden node gemist. Het doel van de commissie was het Bestuur te advi seren met betrekking tot de door de NBB aan te schaffen computerapparatuur, de programmering ervan, de aan dataverstrekking te stellen eisen, de personele consequenties van e.e.a. voor het Bonds bureau en tenslotte de tekstverwerking. Achtergrond daarvan is de wens van de leden en het Bestuur om te komen tot een efficiënt en kwalitatief hoogwaardig informatieverkeer tussen het Bureau en de leden. De heer Claassen ontvangt uit handen van de Burge meester van Mijdrecht, de heer T. Haitsma, voor zijn verdiensten ten behoeve van de bedrijfstak de ereme daille in goud verbonden aan de Orde van Oranje- Nas sau. 27

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 27