Voorwoord Algemeen In het verslagjaar 1989 heeft de N.B.B, in een aantal ontwikkelingen op het terrein van de media een be langrijke bijdrage kunnen leveren. De aanbevelingen die voortvloeiden uit de congressen en symposia die in het kader van het Europese Film- en Televisiejaar zijn gehouden, hebben weerklank gevonden bij de Nationale en Europese overheden. De Ministeries van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur en Economische Zaken realiseren zich dat zon der de bioscoop de film een zekere ondergang tege moet zou gaan. De constante druk van alle bedrijfsorganisaties die zich bezighouden met uitvoe rende kunst, heeft erin geresulteerd dat Staatssecre taris De Koning reeds in 1988 gezegd heeft dat indien de E.G. in Brussel besluit, kunst, dus ook film, in het lage BTW-tarief te plaatsen, de Nederlandse regering zich hier niet tegen zal verzetten. Ook de Raad voor de Kunst heeft zich van ganser harte achter dit stand punt geschaard. Alhoewel internationaal én natio naal nog veel werk zal moeten worden verzet alvorens het zover is, mag een voorzichtig optimisme worden gekoesterd. De contacten met het Ministerie van W.V.C, waren in het verslagjaar intensief en constructief. Van Mr. Drs. Brinkman werd node afscheid geno men. Het is verheugend te mogen constateren dat de nieuwe bewindspersoon van W.V.C., mevrouw Drs. H. dAncona, de cultuur in haar portefeuille een be langrijke plaats toekent. Een van haar eerste besluiten was het verdubbelen van de Nationale Bijdrage aan Eurimages in Straats burg, Eurimages is een Europees fonds dat eind 1988 werd opgericht door 18 lidstaten van de Raad van Europa met als doel het stimuleren van Europese coproducties. Eurimages beschikt nu over een budget van ruim 90 miljoen Franse franken per jaar. N.B.B. Het is verheugend te kunnen constateren dat het bio scoopbezoek zich heeft gestabiliseerd. Het is te hopen dat deze tendens van blijvende aard is. Het Bondsbestuur houdt zich intensief bezig met de herstructurering van de N.B.B. In het kader van de Europese richtlijnen en met het oog op het wegvallen van de grenzen per 1 januari 1993, zal de N.B.B, aan een gewijzigde structuur niet ontkomen. Zowel in Brussel als bij de Economische Faculteit van de Erasmus Universiteit Rotterdam wordt onder zocht welke mogelijkheden er zijn teneinde te berei ken dat de N.B.B, haar prominente plaats in het medialandschap behoudt.

Jaarverslagen | 1989 | | pagina 4