II Intern - organisatorische aangelegenheden BONDSRAAD BONDSBESTUUR Structuurwijziging In het jaarverslag van 1989 is uitgebreid aandacht besteed aan de plannen om de structuur van de NBB ingrijpend te herzien. Deze plannen kwamen in het kort neer op het omzetten van de huidige vereni gingsstructuur in een federatief verband, waarbij de respectievelijke afdelingen zouden opgaan in ver enigingen met een eigen rechtspersoonlijkheid. Gedurende het verslagjaar is door de Bond zeer in tensief gewerkt aan de verder concretisering van de ze structuurwijziging. In het begin van 1990 konden de diverse concept verenigingsstatuten door de afde lingen worden goedgekeurd. Inmiddels waren ook concept statuten voor de federatie opgesteld, alsme de een concept voor een nieuw arbitragereglement. Naar aanleiding van een tweetal algemene ledenbij eenkomsten van de afdeling bioscoopexploitanten werden in een later stadium een aantal wijzigingen doorgevoerd in de concept statuten van de Neder landse Vereniging van Bioscoopexploitanten. Van de zijde van de filmverhuurders, met name van de Amerikaanse maatschappijen kwam onverwachte oppositie ten aanzien van de reeds eerder akkoord bevonden statuten van de Federatie en van de ver eniging van filmverhuurders, alsook ten aanzien van het concept reglement op de Raad van Arbitrage. Ook bestonden bezwaren tegen de voorgenomen wijze waarop de structuurwijziging zijn beslag zou krijgen. Het Bestuur heeft vervolgens intensief met de advo caten van deze maatschappijen overleg gevoerd, hetgeen er in resulteerde dat de voornaamste hinder palen uit de weg konden worden geruimd en dat een modus kon worden gevonden, waar ook de Ameri kaanse maatschappijen zich mee konden verenigen: - een principiële instemming met de federatievor ming; - op korte termijn oprichting van de verenigingen, met toetreding van de major-companies tot de Ne derlandse Vereniging van Filmverhuurders, waar door het mogelijk wordt dat de onderhandelingen over de verdragen betreffende het onderling han delsverkeer kunnen worden gevoerd (hiervoor dienden de statuten van de NBB te worden aange past); - de bestaande NBB reglementen blijven van kracht totdat zij worden vervangen door verdragen, pas dan zal de federatie worden opgericht; - instemming met het nieuwe reglement op de Raad van Arbitrage. De Bondsraad, die statutair de functie van algemene ledenvergadering vervuld, kwam in 1990 eenmaal bijeen. In deze vergadering, die plaatsvond op 30 oktober, werd bovengenoemd alternatief goedge keurd, alsmede de statutenwijziging die hieruit voortvloeide. Voorts is besloten tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement, waarbij het tot dan toe gehan teerde criterium 'adequate filmvoorziening' werd vervangen door een meer algemene omschrijving te weten: 'een zo veelzijdig mogelijke en zo veel mo gelijk verspreide filmvoorziening'. Tevens werd ar tikel 11 C sub c gewijzigd in die zin dat de Commis sie Nieuwe Zaken alle exploitanten in de gelegenheid dient te stellen te worden gehoord, in zover de filmvoorziening van hun theaters kan wor den beïnvloed door een nieuwe vestiging. Goedgekeurd werden ook het jaarverslag over 1989 en de financiële stukken. De Bondsraad ging even eens akkoord met een herzien verdrag met de Asso ciatie van Nederlandse Filmtheaters. De Bondsraad was als volgt samengesteld: Drs.J.Ph.Wolff, voorzitter; vanwege de afdeling bioscoopexploitanten: A.T.Abeln, F.Bertsch, J.van Dommelen, W.van Dommelen, L.van Praag, J.M.Punt, mevrouw E.C.Rooth, G.C.M.Ruys, W.H.H.Ruyters, G.J.The- dinga en mevrouw Drs. M.L.Wolff; vanwege de afdeling filmverhuurders: J.Arkenbout, J.B.Heijl, M.van Praag, Drs. W.J.A.van Roosmalen en R.Wijsmuller; vanwege de afdeling speelfilmproducenten: J.M.van Heijningen, F.Rasker en G.Versluys: vanwege de Verenigde Audiovisuele Produktiebe- drijven: P.de Man; vanwege de Associatie van Nederlandse Film theaters: Drs. G.L.J.Bunnik. De Algemeen Secretaris, de heer HJ.A.Tijssen, fun geerde qualitate qua als secretaris van de Bondsraad. Het Bondsbestuur was in het verslagjaar als volgt sa mengesteld: Drs. J.Ph.Wolff, voorzitter, R.Wijsmul ler, vice-voorzitter, J.van Dommelen, penningmees ter, Y.Brusse, waarnemend lid namens de VAP, J.M.van Heijningen, M.van Praag, mevrouw E.C.Rooth en HJ.A.Tijssen, Algemeen Secretaris. 11

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 13