het kader van het Bondslidmaatschap, is toestem ming vereist van de Commisssie Nieuwe Zaken re spectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Beide commissies bestaan in meerderheid uit bui tenstaanders en beslissen autonoom, dwz. dat het Bondsbestuur voor de inschrijving in het bedrijfsre- gister en de toelating van nieuwe leden de beslissing van de commissie('s) dient te volgen. In het verslagjaar verleende de Commissie Nieuwe Zaken toestemming voor de vestiging van 8 nieuwe permanente bioscopen-A, te weten Atlantic 1 t/m 3 te Harderwijk (v.o.f.Focus), Smokey-Jet te Stadska naal (Bioscooponderneming Abeln), Bommersheuf te Zevenaar (Stichting Bommersheuf), Alhambra 3 en 4 te Vlissingen (Cinema Groep BV) en Cine-K te Maastricht (Mabi BV). Voorts werd aan de Stichting Yuca Film toestem ming verleend tot het gaan exploiteren van een speelfilmproduktiebedrijf, aan F.Witteveen tot het gaan exploiteren van een reizende bioscoop, aan Th- ree Lines Pictures BV tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor en aan v.o.f.Shopping Theaters tot overname van de exploitatie van de bio scopen Euro Cinema 1 t/m 4 te Spijkenisse. De Commissie Nieuwe Zaken was als volgt samen gesteld: Drs. F.L. Schimsheimer, voorzitter, Drs. J.H.Knopper, vice-voorzitter, Drs. P.M.H.Cuijpers, lid, Mr. W.R.Veldhuyzen, plv.lid, J.Arkenbout en T.Frijn, leden filmverhuurders, W.van Dommelen, L.van Praag en mevrouw Drs. M.L.Wolff, leden bio scoopexploitanten. Als secretaris fungeerde de heer FJ.M.van der Putte. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken is in het ver slagjaar niet bijeen geweest. De Commissie bestond uit: Mr. P.Y.Hondius, voorzitter, Mr. W.L.van der Kolf, vice-voorzitter, Drs. J.C.van Ek, lid, Mr. H.P.C.Reinhold en J.Th.van Taalingen, plv.leden, R.L.Paerl, Drs. W.J.A.van Roosmalen en R.Wijs- muller, leden filmverhuurders, A.T.Abeln en J.van Dommelen, leden bioscoopexploitanten, Mr. F.J.Af- man, lid speelfilmproducent. Bedrijfsregister De hierboven genoemde nieuwe bioscoopexploita ties het nieuwe filmverhuurkantoor, alsmede het nieuwe speelfilmproduktiebedrijf zijn in het verslag jaar in het bedrijfsregister ingeschreven. Uitgeschreven werden de navolgende bioscopen: - Kampen - Beek en Donk - Drunen - Oosterhout - Wassenaar - Den Haag - Tilburg City Theater Harmonie De Hoge Braken De Pannehoef Astra Theater Studio 1 t/m 3 Harmonie 2 Het laatst genoemde theater stond als 'tijdelijk ge sloten' ingeschreven in het bedrijfsregister. In het Bioscoop Atlantic Harderwijk 14

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 16