DIVERSEN Interieur van de service-bioscoop Smokey Jet te Stadskanaal verslagjaar heeft definitieve uitschrijving plaatsge vonden. Onderzoek Op dit gebied zijn er in het verslagjaar diverse acti viteiten geweest: Zoals in de beleidsnota van oktober 1989 is vermeld, hebben de door de NBB geraadpleegde pre-advi seurs geadviseerd, door een onafhankelijk econo misch instituut een onderzoek te laten instellen naar de noodzakelijkheid, respectievelijk de wenselijk heid van bepaalde reguleringen m.b.t. het onderling handelsverkeer. De resultaten van dat onderzoek zullen de basis kunnen vormen van de op te stellen regelingen, die aan de E.G. zullen worden voorge legd. Eveneens op advies van de pre-adviseurs is voor dit onderzoek gekozen voor de vakgroep Eco nomische organisatievormen van de Erasmus Uni versiteit Rotterdam. Het onderzoek wordt uitge voerd onder leiding van Dr. P.H.Admiraal van genoemde vakgroep. De resultaten zijn begin 1991 beschikbaar gekomen. Toen het begin van de speelweek per 1-9-1989 bij wijze van tijdelijke proef is verplaatst naar de vrij dag, is besloten, de resultaten daarvan te evalueren. Dit is gebeurd in de eerste maanden van 1990, en de resultaten zijn gepubliceerd in het rapport "Evalu atie van de verschuiving van het begin van de speel week naar vrijdag per 1-9-1989" (NBB, Amsterdam, mei 1990). Van dit rapport, dat is opgesteld door Drs. J.Ph.Wolff, is ook een Engelse versie versche nen, benevens resumé's in het Duits en Frans, aan gezien hiervoor in het buitenland veel belangstelling bestond. Op 14-12-1990 is door het Bondsbestuur besloten tot een voortgezette evaluatie van de perio de tot en met week 34 van 1990. In zijn vergadering van 19-9-1990 heeft het Bonds bestuur besloten, geld en faciliteiten ter beschikking te stellen voor een onderzoek naar de wensen bij het bioscooppubliek ouder dan ca. 30 jaar. Dit onder zoek wordt uitgevoerd door mevr. S.Kamminga in het kader van een afstudeerproject bij de vakgroep Communicatiewetenschappen van de Katholieke Universiteit Nijmegen en neemt ca. tien maanden in beslag. Er is een begeleidingscommissie benoemd, bestaande uit de heren J.van Dommelen, HJ.A.Tijs- sen en Drs. J.Ph.Wolff. Een op zich verheugend verschijnsel is, dat het film bedrijf en met name de bioscopen steeds meer wor den gekozen als onderwerp voor scripties en onder zoeksprojecten bij universiteiten en H.E.A.O's. In het verslagjaar zijn diverse van dergelijke werkstuk- 15

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 17