Overeenstemming is bereikt over een tweetal acties. Een actie betrof de verstrekking van bioscoopbon nen van fl. 5,- bij inlevering van wikkels van een ac tieverpakking, de tweede actie betrof bonnen in een schoolagenda, die recht zouden geven op twee en treebewijzen tegen de prijs van één, in de maand ju ni 1991. De commissie bestond uit W.van Dommelen, voor zitter, B.Anthoniesse, R.A.Boulogne, waarnemend lid namens het NGF, mevrouw M.Cosijn, F.de Haas, Drs. M.Heling, J.B.Heijl, R.van der Meulen en J.Th.van Taalingen. Als secretaris fungeerde FJ.M.van der Putte. Technische Commissie Zoals gebruikelijk zijn er door de Technische Com missie diverse rapporten opgesteld ten behoeve van de Commissie Nieuwe Zaken. Daarnaast heeft de commissie, in samenwerking met het Nederlands Genootschap voor Filmtechniek, keuringen uitge voerd bij filmtheaters aangesloten bij de Associatie van Nederlandse Filmtheaters. De commissie bestond uit H.Berg, G.RBierling en D.Swart. Het secretariaat werd uitgevoerd door L.Claassen. Commissie van Geschillen In het verslagjaar werd een drietal geschillen voor gelegd aan de Commissie van Geschillen. Twee ge schillen konden in 1990 worden afgehandeld. Ook dit jaar berustte het voorzitterschap bij Mr. H.C.Bitter. Bij ontstentenis van een secretaris fun geerde FJ.M.van der Putte als waarnemend secreta ris. De Raad van Beroep kwam in het verslagjaar niet bijeen. Zoals U eerder heeft kunnen lezen is in 1990 door de Bondsraad een nieuw reglement inzake de Bondsar bitrage goedgekeurd. Dit impliceert dat de Commis sie van Geschillen, officieel ophield te bestaan. Hiervoor in de plaats is door het Bondsbestuur in 1991 een Raad van Arbitrage benoemd. strijd met het Reglement inzake Filmexploitatie- rechten. In alle gevallen heeft de commissie de straf van waarschuwing opgelegd. De commissie stond in het verslagjaar onder voor zitterschap van Mr. L.H.AJ.M.Quant. Als secretaris fungeerde Mr.W.A.Roos. Film Het Bondsorgaan FILM is in het verslagjaar negen maal verschenen. Het blad wordt door middel van 'controlled circulation' toegezonden aan alle leden van de NBB, geassocieerde en facilitaire bedrijven, media en overheid. Het blad heeft zich inmiddels een vaste plaats vero verd binnen de organisatie en blijkt ook voor buiten staanders waardevolle informatie te bevatten het geen kan worden opgemaakt uit het groeiend aantal betalende abonnees. De redactie werd gevoerd door Drs.W.J.A.van Roosmalen, hoofdredacteur, mevrouw Drs. A.Dek ker, W.van Dommelen en FJ.M.van der Putte. Ontheffing ingevolge het Reglement inzake Filmexploitatierechten In het verslagjaar heeft het Bondsbestuur tien ver zoeken ontvangen om dispensatie te verlenen ten be hoeve van een vervroegde video-release of televisie uitzending van een speelfilm. Ingevolge het Reglement inzake Filmexploitatierechten heeft het Bondsbestuur zes ontheffingen verleend voor een vervroegde video-release (waarbij eenmaal de aan gevraagde termijn is verlengd) en drie ontheffingen voor een verkorting van de termijn voor televisieuit zending. In een geval werd toestemming voor een verkorting van de videotermijn onthouden. Desondanks werd de film in kwestie vervroegd op video uitgebracht. Het Bestuur heeft deze kwestie vervolgens voorge legd aan de Commissie Disciplinaire Rechtspraak. Aan de commissie werd eveneens een zaak voorge legd, waarbij uitzending op televisie van een film plaatsvond binnen de reglementaire termijn, zonder dat daarvoor toestemming aan het Bondsbestuur was gevraagd. Commissie Disciplinaire Rechtspraak In 1990 zijn door het Bondsbestuur een drietal zaken voorgelegd aan de Commissie Disciplinaire recht spraak. Het betrof hier een zaak, waarbij volgens het bestuur was gehandeld in strijd met het Reglement op de Recette Administratie en twee zaken waarbij naar de mening van het bestuur was gehandeld in Filmvernietiging De leden die het exploitatierecht op een film in Ne derland bezitten en die wegens de expiratie van dit recht kopieën van de betreffende film dienen te ver nietigen, zijn reglementair verplicht deze kopieën bij het Bondsbureau aan te melden. Tot voor 1990 werden de films onder toezicht van medewerkers 17

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 19