van het Bondsbureau vernietigd waarna vernieti gingscertificaten werden afgegeven. In 1990 kon echter geen vernietiging plaatsvinden in verband met sluiting van enkele verbrandingsinstal laties. In de Afdeling Filmverhuurders zijn vervol gens initiatieven genomen om te komen tot een al ternatieve regeling. Bij het ter perse gaan van dit verslag was men er nog niet in geslaagd een derge lijke regeling te treffen. Wel worden thans de moge lijkheden onderzocht om het filmmateriaal zodanig te vernietigen dat het opnieuw kan worden benut. Het is echter niet te verwachten dat dit op korte ter mijn zal kunnen plaatsvinden. Eretekens Het Bondsbestuur heeft in 1990 74 zilveren erete kens verstrekt aan personen die gedurende tien jaar bij ondernemingen in het Nederlandse film- en bio scoopbedrijf werkzaam zijn geweest. Er werden 39 zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werkne mers en 35 brochettes aan vrouwelijke werknemers. Voorts werden 19 gouden eretekens verleend aan personen die gedurende 25 jaar in de bedrijfstak werkzaam zijn geweest. Er werden 14 gouden spel den en 5 gouden brochettes uitgereikt. Tevens wer den er 2 gouden eretekens met diamant verleend aan personen die 40 jaar in de bedrijfstak werkzaam wa ren. Het betrof hier 2 gouden spelden met diamant uitgereikt aan mannelijke werknemers. Er werd in het verslagjaar één bijzonder ereteken verleend, goud met saffier, aan Th.de Ruiter, die op 7 september afscheid nam als directeur van Cinesco- pe BV. Dit ereteken werd verleend wegens meer dan vijftig jaar werkzaamheid in de bedrijfstak. Bondsbureau Het Bondsbureau fungeert als algemeen secretariaat van de organisatie. Het verricht tevens secretariaats- werkzaamheden ten behoeve van enige instellingen waarmee de Bond betrekkingen onderhoud, zoals de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, de Stichting Instituut van Technisch Bioscoopperso neel en de Stichting Video Veilig. Bovendien ver zorgt het bureau de administratie van de afrekensta ten van de bioscopen, onder meer met het oog op de vaststelling van de Buma-bijdragen en de Bonds contributie. De aldus verkregen gegevens worden tevens aangewend ten behoeve van de statistiek en ten dienste van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Het Bondsbureau met 13 medewerkers, waar van 7 part-time krachten, stond onder leiding van de Algemeen Secretaris de heer H.J.A.Tijssen. 18

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 20