Voorwoord Het is gebruikelijk in het voorwoord van een jaar verslag beknopt de belangrijkste punten uit het jaar verslag weer te geven. In de loop van 1991 zijn ech ter deze punten uit het jaarverslag, onder andere de daling van de recette, reeds uitvoerig in- en extern aan de orde geweest. Herhaaldelijk is dezerzijds be toogd dat een fluctuering zoals deze zich nu heeft voorgedaan niet verontrustend is en dat het zeer wel mogelijk is dat 1991 een aanzienlijke stijging zal vertonen ten opzichte van 1990. Het Bestuur en meer in het bijzonder de Bondsvoor zitter en Algemeen secretaris hebben zich gedurende de verslagperiode intensief bezig gehouden met de wijziging van de Bondsstructuur. Deze wijziging - van eenheidsorganisatie naar federatie - is heel ar beidsintensief en bepaald niet zonder haken en ogen. Het heeft het Bestuur de nodige inspanning gekost om een ieder duidelijk te maken dat deze verande ring noodzakelijk is om prominent deel uit te kunnen blijven maken van het medialandschap na 1 januari 1993. Niet zonder weemoed constateert het Bestuur dat ook binnen de cultuur van de NBB eigen be drijfsbelangen zijn gaan prevaleren boven het Bondsbelang. Dit vergt van het Bestuurscollege een extra inspanning maar heeft ook tot gevolg dat met meer voldoening kan worden teruggekeken op de uiteindelijk behaalde resultaten. Alhoewel de onder handelingen om tot de finale conceptie te komen niet zonder strubbelingen zijn verlopen, moet worden geconstateerd dat alle geledingen binnen de NBB ervan overtuigd zijn dat de federatie er moet komen. Voor deze positieve stellingname zegt het Bestuur een ieder gaarne dank.

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 5