II Intern - organisatorische aangelegenheden Structuurwijziging Na oprichting van respectievelijke verenigingen ein de 1990 en begin 1991, konden in het kader van de structuurwijziging van de NBB geen verdere stap pen worden genomen voordat de verenigingen for meel een bestuur hadden benoemd. Doordat reke ning moest worden gehouden met de nodige statutaire termijnen kon het bestuur van de Neder landse Vereniging van Bioscoopexploitanten eerst benoemd worden in de vergadering van de Exploi- tantenraad dd. 28 mei 1991. Het bestuur van de Ne derlandse Vereniging van Filmverhuurders werd be noemd in de algemene ledenvergadering dd. 4 juni 1991. Deze procedures moesten eerst worden afgerond voordat een begin kon worden gemaakt met overleg tussen beide partijen met betrekking tot de tot stand te brengen verdragen, die in de plaats komen van de huidige reglementen van de NBB. Vanaf oktober is tussen beide verenigingen zeer in tensief overleg gepleegd onder meer over een nieu we windowregeling, regelingen met betrekking tot het onderling handelsverkeer en het Kunstenplan van de Minister van WVC, waarover hieronder meer. Bij het ter perse gaan van dit verslag waren deze be sprekingen nog niet afgerond. Adviesaanvraag Kunstbeleid 1993 -1996 Eind oktober 1991 verscheen de Adviesaanvraag Kunstbeleid 1993 - 1996 van de Minister van WVC aan de Raad voor de Kunst met betrekking tot een medio 1992 uit te brengen Nota Cultuurbeleid. In de paragraaf gewijd aan film, wordt in de advies aanvraag gesteld dat er goede gronden aanwezig zijn om meer geld aan de filmsector ter beschikking te stellen. Geconstateerd wordt dat het huidige budget onder grote druk staat en zeker niet buitensporig groot is in vergelijking met andere kunstensectoren noch in vergelijking met andere Europese landen. Wel wordt aan extra inspanningen van de overheid de bereidheid gekoppeld van de bedrijfstak om een financiële bijdrage te leveren. In intensief overleg tussen de Minister en de voor zitter en algemeen secretaris van de NBB, is toege zegd de betrokken geledingen te vragen gedurende de periode 1993 - 1996 jaarlijks 1 miljoen gulden bij te dragen. De Minister verklaarde zich hierbij bereid om zich tot het uiterste in te spannen om verlaging Interieur Cinema Circus te Zandvoort. 11

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 13