BONDSRAAD Buitenaanzicht Cinema De Kroon te Zwolle. van het BTW-tarief voor het film- en bioscoopbe drijf te realiseren. De onafhankelijke leden van de vereniging van film verhuurders alsmede de vereniging van bioscoopex ploitanten besloten om deze bijdrage toe te zeggen in het belang van de Nederlandse film. Bij de film verhuurders konden de major-companies nog geen toezegging doen, gezien de verplichtingen die zij hebben aan derden. Aan het eind van het verslagjaar werd hierover nog gesproken teneinde ook deze dis tributeurs bereid te vinden. De bioscoopexploitanten verbonden aan hun bijdra ge de voorwaarden dat de vereniging de bijdrage in de toekomst ook zou moeten kunnen opbrengen en dat een substantieel deel van het verhoogde budget daadwerkelijk aan de Nederlandse speelfilm ten goede zal moeten komen. De Bondsraad, die statutair de functie van algemene ledenvergadering vervult, kwam in 1991 driemaal bijeen te weten op 30 januari, 4 juli en op 10 decem ber. De eerste twee vergaderingen waren hoofdzake lijk gewijd aan de problematiek rond de aanvang van de speelweek. Hierop wordt teruggekomen onder het hoofdstuk "Onderzoek", verderop in dit verslag. In de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad dd. 10 december is besloten tot een wijziging van artikel 46 lid 1 en artikel 53 van het reglement op de Raad van Arbitrage, ter verduidelijking van enkele E.G.rech- telijke aspecten. Voorts is besloten tot een wijziging van de Statuten van de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders, alsmede tot wijziging van de Sta tuten van de Nederlandse Federatie voor de Cinema tografie. Eerstgenoemde statutenwijziging werd aan de Bondsraad voorgelegd ter formele goedkeuring. De Statutenwijziging van de Federatie betrof een verduidelijking van de gronden waarop de Federa- tieraad zijn goedkeuring kan onthouden aan wijzi gingen van statuten en/of reglementen, alsmede een verandering van de stemmenverhouding in de Fede- ratieraad; dit behelsde ondermeer dat het stemrecht van bijzondere bestuursleden werd omgezet in een adviserende stem. Goedgekeurd werden het jaarverslag over 1990 en de financiële stukken. De Bondsraad was als volgt samengesteld: Drs.J.Ph.Wolff, voorzitter;vanwege de afdeling bio scoopexploitanten: A.T.Abeln, F. Bertsch, J.van Dom melen, W.van Dommelen, L.van Praag, J.M.Punt, mevrouw E.C.Rooth*, G.C. M. Ruys, W.H.H.Ruy- ters en mevrouw Drs. M.L. Wolff; vanwege de afdeling filmverhuurders: J.Arkenbout, 12

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 14