BONDSBESTUUR LIDMAATSCHAPPEN EN BEDRIJFSREGISTER Commissies Nieuwe Zaken Bedrijfsregister DIVERSEN Onderzoek J.B.Heijl, M.van Praag, Drs. WJ.A.van Roosmalen en R.Wijsmuller; vanwege de afdeling speelfilmproducenten: J.M.van Heijningen, F.Rasker en G.Versluys: vanwege de Verenigde Audiovisuele Produktiebe- drijven: Y.Brusse; vanwege de Associatie van Nederlandse Film theaters: Drs. G.L.J.Bunnik. De Algemeen Secretaris, de heer H.J.A.Tijssen, fun geerde qualitate qua als secretaris van de Bondsraad. mevrouw Rooth werd in de loop van het verslag jaar vervangen door de heer GJ.P.M.van Zwieten. Het Bondsbestuur was in het verslagjaar als volgt sa mengesteld: Drs. J.Ph.Wolff, voorzitter, R.Wijsmul ler, vice-voorzitter, J.van Dommelen, penningmees ter, Y.Brusse, waarnemend lid namens de VAP, J.M. van Heijningen, M. van Praag, mevrouw E.C.Rooth en H.J.A.Tijssen, Algemeen Secretaris. In verband met het vertrek van Mevrouw Rooth bij de Cannon Groep, werd de bijzondere bestuurszetel van deze onderneming, vooruit lopend op een offi ciële benoeming, vanaf oktober vervult door de heer GJ.P.M.van Zwieten. Het aantal leden van de Bond bedroeg in het ver slagjaar 186, waarvan 132 bioscoopexploitanten, 26 filmverhuurkantoren en 28 speelfilmproducenten. Voor het gaan exploiteren van nieuwe bedrijven in het kader van het Bondslidmaatschap, is toestem ming vereist van de Commissie Nieuwe Zaken res pectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Beide commissies bestaan in meerderheid uit bui tenstaanders en beslissen autonoom, dwz. dat het Bondsbestuur voor de inschrijving in het bedrijfsre- gister en de toelating van nieuwe leden de beslissing van de commissies dient te volgen. In het verslagjaar verleende de Commissie Nieuwe Zaken toestemming aan Theater Zandvoort BV tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A "Het Theater" te Zandvoort, alsmede aan Preston Palace BV tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Almelo. Voorts werden er vier aanvragen behandeld met be trekking tot overname van ingeschreven bioscoop exploitaties en twee aanvragen met betrekking tot verplaatsing van de bioscoop binnen de gemeente. Een van de aanvragen tot verplaatsing werd door de Commissie afgewezen op basis van een negatief rapport van de Technische Commissie. De Commissie Nieuwe Zaken was als volgt samen gesteld: Drs. F.L. Schimsheimer, voorzitter, Drs. J.H.Knopper, vice-voorzitter, Drs. P.M.H.Cuijpers, lid, Mr. W.R.Veldhuyzen, plv.lid, J.Arkenbout en T.Frijn, leden filmverhuurders, W.van Dommelen, L.van Praag en mevrouw Drs. M.L.Wolff, leden bio scoopexploitanten. Als secretaris fungeerde de heer F.J.M.van der Putte. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken is in het ver slagjaar eenmaal bijeen geweest. Het betrof hier een beroep tegen bovengenoemde beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken waarbij toestemming werd geweigerd tot verplaatsing van de exploitatie. Deze procedure was aan het einde van het verslag jaar nog niet afgerond. De Commissie bestond uit: Mr. P.Y.Hondius, voor zitter, Mr. W.L.van der Kolf, vice-voorzitter, Drs. J.C.van Ek, lid, Mr. H.P.C.Reinhold en J.Th.van Taalingen, plv.leden, Drs. WJ.A.van Roosmalen en R.Wijsmuller, leden filmverhuurders, A.T.Abeln en J.van Dommelen, leden bioscoopexploitanten. De nieuwe bioscoopexploitatie te Zandvoort is in het verslagjaar in het bedrijfsregister ingeschreven. Tevens werden ingeschreven de bioscopen Cinema 3 en 4 te Zwolle. Deze theaters zijn een uitbreiding van voorheen De Kroon en Studio Z te Zwolle. Hier voor is reeds in 1989 toestemming verleend. De bio scoop te Almelo wordt in 1992 geopend. Uitgeschreven werden de navolgende bioscopen: - Den Helder: Tivoli theater; - Emmeloord: bioscoop 't Voorhuys; - Huissen: Apollo Luxe; - Leek: Corso theater; - Franeker: Amicitia theater; - Lochem: Lochemse Schouwburg. Het Apollo theater te Huissen was al sinds 1 maart 1989 gesloten, doch stond nog als zijnde "tijdelijk gesloten" ingeschreven. Zoals in het Jaarverslag 1990 is vermeld, is er eind van dit jaar besloten, het evaluatieonderzoek m.b.t. de verschuiving van het begin van de speelweek, waarover in mei '90 een rapport was verschenen, 13

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 15