zitter, B.Anthoniesse, R.A.Boulogne, waarnemend lid namens het NGF, mevrouw M.Cosijn, F.de Haas, Drs. M.Heling, J.B.Heijl, R.van der Meulen, S. Steenstra (namens Bio-Revalidatiecentrum voor kinderen) en J.Th. van Taalingen. Als secretaris fun geerde FJ.M. van der Putte. Technische Commissie Zoals gebruikelijk zijn er door de Technische Com missie diverse rapporten opgesteld ten behoeve van de Commissie Nieuwe Zaken. Hiertoe is een aantal malen ter plaatse een technische controle uitge voerd. De commissie bestond uit H.Berg, G.RBierling en D.Swart. Het secretariaat werd gevoerd door L. Claassen. Commissie van Geschillen In het verslagjaar is de commissie enkele malen bij een geweest voor de behandeling van een geschil dat reeds in 1990 aanhangig was gemaakt. Dit was te vens het laatste dat de Commissie van Geschillen moest behandelen. In 1990 is door de Bondsraad een nieuw arbitragere glement aangenomen. Onder deze nieuwe regeling worden geschillen voorgelegd aan een Raad van Ar bitrage, die bestaat uit (juridisch) deskundige bui tenstaanders, aangevuld met leden-adviseurs vanuit de diverse geledingen die echter, in tegenstelling tot de oude arbitrageregeling, slechts adviserend stem recht hebben. Hiermee wordt voorkomen dat bij be slissingen een schijn van betrokkenheid wordt ge wekt, doordat leden meebeslissen over andere leden. Het secretariaat van de Raad dient bij een jurist te berusten. Aan het eind van het verslagjaar werd een tweetal zaken aan de Raad voorgelegd. Behandeling hiervan heeft echter niet meer in 1991 kunnen plaatsvinden. Commissie Disciplinaire Rechtspraak In 1991 is door het Bondsbestuur een zaak voorge legd aan de Commissie Disciplinaire rechtspraak. Het betrof hier een zaak, waarbij volgens het bestuur was gehandeld in strijd met het Reglement inzake Filmexploitatierechten. Aan het einde van het ver slagjaar had de commissie in deze zaak nog geen uit spraak gedaan. De commissie stond in het verslagjaar onder voor zitterschap van Mr. L.H.A.J.M.Quant. Als secretaris fungeerde Mr.Ch.Y.Moons. Film Het Bondsorgaan FILM is in het verslagjaar acht maal verschenen. Het blad wordt door middel van 'controlled circulation' toegezonden aan alle leden van de NBB, geassocieerde en facilitaire bedrijven, media en overheid. De redactie werd gevoerd door Drs.WJ.A.van Roosmalen en mevrouw Drs. A.Dekker. Vanuit de Commissie Marketing en Communicatie is een voorstel van een commerciële uitgever om Film te gaan uitgeven, doorgespeeld naar het Bonds bestuur. Uitgangspunt hierbij was een meer kosten dekkende exploitatie van het blad, zonder kwali teitsverlies. Het bestuur stond hier niet afwijzend tegenover, waarna een en ander is teruggespeeld naar de commissie Marketing Communicatie om de details door te spreken met alle betrokkenen. In de loop van 1992 zal hierover meer bekend zijn. Ontheffing ingevolge het Reglement inzake Filmexploitatierechten In het verslagjaar heeft het Bondsbestuur veertien verzoeken ontvangen om dispensatie te verlenen ten behoeve van een vervroegde video-release van een speelfilm. Ingevolge het Reglement inzake Filmex ploitatierechten heeft het Bondsbestuur in alle ge vallen ontheffing verleend. In twee gevallen werd een film op video uitgebracht binnen de reglementaire termijn van zes maanden, zonder dat hiervoor dispensatie was aangevraagd. Deze zaken zijn daarop door het bestuur aan de Commissie Disciplinaire Rechtspraak voorgelegd. Eind 1991 had de commissie hierover nog geen uit spraak gedaan. Daarnaast deed zich aan het eind van het jaar een ge val voor waarbij tegen de zin van de distributeur in een film kort na de bioscooppremière op televisie werd vertoond. Het Bondsbestuur was van mening dat ook hier de uiteindelijke verantwoordelijkheid voor naleving van de reglementaire termijnen bij de filmverhuurder ligt, zodat dispensatie diende te wor den aangevraagd. Deze kwestie was aan het eind van het verslagjaar nog niet afgerond. Eretekens Het Bondsbestuur heeft in 1991 50 zilveren erete kens verstrekt aan personen die gedurende tien jaar bij ondernemingen in het Nederlandse film- en bio scoopbedrijf werkzaam zijn geweest. Er werden 24 zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werkne mers en 26 brochettes aan vrouwelijke werknemers. Voorts werden 4 gouden eretekens verleend aan per sonen die gedurende 25 jaar in de bedrijfstak werk- 16

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 18