Voorwoord Zilveren Roos 1991 was een turbulent jaar. De onderhandelingen om te komen tot een nieuwe Bondsstructuur verlie pen niet rimpelloos. Dankzij de inzet van Bonds- en verenigingsbesturen kon toch overeenstemming worden bereikt en zullen de Federatie- en vereni gingsstatuten en de voor een goede bedrijfsuitoefe ning van de leden benodigde afspraken en overeen komsten in het voorjaar van 1992 aan de E.G. worden aangeboden ter goedkeuring. Alhoewel de bezoekcijfers beter waren dan in de voorafgaande verslagperiode is een constante waak zaamheid geboden om in te spelen op nieuwe initia tieven en te zoeken naar nieuwe wegen om het be zoekersaantal te vermeerderen. Het produktaanbod speelt hierin uiteraard een belangrijke rol. Het Bestuur ziet met belangstelling uit naar voor stellen van de Commissie Marketing Communi catie dienaangaande. In de verslagperiode verscheen de adviesaanvraag Kunstbeleid 1993 - 1996 van de Minister van WVC aan de Raad voor de Kunst. In deze nota verhoogt de Minister het filmbudget met 5 miljoen gulden per jaar maar verbond daaraan de voorwaarde dat ook de leden van de NBB een financiële bijdrage zouden le veren. Het is kenmerkend voor het nieuwe elan binnen de bedrijfstak dat binnen zes weken besluitvorming plaatsvond en de NBB voor de periode 1993 - 1996 1 miljoen gulden per jaar ter beschikking stelt. Als enige voorwaarde wordt gesteld dat het overgrote deel van deze 6 miljoen gulden moet worden be steed aan de produktie van Nederlandse speelfilms. Het Bondsbestuur houdt zich intensief bezig met de ontwikkelingen binnen de audiovisuele sector maar in het bijzonder met het oog op 1 - 1 - 1993 en daar na. Teneinde zo goed mogelijk voorbereid te zijn wor den de mogelijkheden onderzocht die leiden tot een uitbreiding van de leden van de nieuwe Federatie. In 1992/1993 kunnen hieromtrent voorstellen tegemoet worden gezien. Het Bondsbureau heeft een totale renovatie onder gaan. Vanuit deze nieuwe lokaliteiten zullen het Be stuur en het Bureau met verve de Federatie gestalte geven en ijveren voor de plaats die haar toekomt, na melijk vooraan in de mediawereld, om zodoende de belangen van de leden te waarborgen en een bijdra ge te leveren, nationaal en internationaal, aan datge ne wat ons met betrekking tot onze bedrijfstak in de komende tijd te wachten staat. In het jaarverslag 1990 stond niet vermeld dat op 27 juli 1990 aan de heer Robbert Wijsmuller de Zilveren Roos is uitgereikt wegens zijn grote verdienste voor de filmcultuur in het algemeen en de Nederlandse speelfilm in het bijzonder. Hij schaart zich hiermee in het selecte gezelschap van Sir Charles Chaplin, Ingmar Bergman, Fons Rademakers, Gerard van den Berg, Bert Haanstra, Dr. Jan Hulsker en Jan Nijland. De Zilveren Roos is de hoogste onderscheiding die het Nederlandse filmbedrijf kan toekennen.

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 5