Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders De Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders heeft het afgelopen jaar een aantal beslissingen genomen, die zich in 2002 verder zullen uitkristalliseren. De leden van de vereniging hebben in 2001 extra budget vrijgemaakt voor de 'checking service'. Er hebben veel controles plaatsgevonden naast de reguliere controles. Het doel van de extra controles was om een beter inzicht te krijgen in het prijs beleid van bioscopen. De vereniging coördineert de bezoekerscontroles in samenwerking met accountantskantoor Deloitte Touche. Tijdens de zeer geslaagde 2 voor 1 actie zijn er geen controles uitgevoerd. De windowovereenkomst werd in 2001 door de vereniging opgezegd. De meeste films worden nog steeds overeenkomstig het windowreglement uitgebracht. Het afgelopen jaar bleek echter dat de overeenkomst toe is aan herziening. De technische en economische aspecten in de branche kunnen niet meer buiten beschouwing worden gelaten. In 2001 zijn enkele zaken aanhangig gemaakt bij de Raad van Toezicht, waarvan in 2002 uitspraken worden verwacht. Ook dit jaar leverde het werken met de elektroni sche postbus nog problemen op. Het aanleveren van cijfers gaat nog niet soepel. De verwachting is dat in 2002 de problemen grotendeels worden opgelost. De Voorwaarden van Vertoning, welke in 2000 door de NVB formeel werden opgezegd, zijn nog niet nader ingevuld door de verenigingen. In 2002 zullen er nieuwe Voorwaarden van Vertoning worden samengesteld. In 2001 is het nieuwe classificatiesysteem, de Kijkwijzer, van kracht geworden. Dit is een uniform systeem dat opvoeders een handreiking biedt om audiovisuele producties te beoordelen op de schadelijkheid voor kinderen. Het NICAM (=Nederlands Instituut voor de Classificatie van Audiovisuele Media) heeft een initiërende en coördinerende rol gespeeld bij de ontwikkeling van dit nieuwe classificatiesysteem. Het is een systeem van zelfregulering, waarbij door codeurs bij de filmverhuurders films voorzien wor den van pictogrammen. De Kijkwijzer geldt voor de gehele branche (bioscoop, video, televisie). De invoering voor games zal in 2002 een feit worden. Met de komst van het nieuwe systeem behoort de Nederlandse Filmkeuring tot het verleden. In het afgelopen jaar is bij de vereniging een discussie op gang gekomen over de toegevoegde waarde van een branchevereniging, welke al eerder bij de NVB aan de orde was. Deze discussie bevindt zich bij de NVF nog in een pril stadium, maar zal in het komende verslagjaar tot conclusies leiden. In 2001 heeft de voorzitter, mevrouw drs. E. Danker, te kennen gegeven niet langer haar functie als voorzitter te kunnen uitoefenen. Tevens had de penningmeester, de heer mr. H.J. Pos, eind 2000 ook aangegeven zijn functie neer te leggen. Beiden kunnen de functie van resp. voorzitter en penningmeester niet meer combineren met hun werkzaamheden en kunnen ook geen bestuurslid van de vereniging meer zijn. Door de problemen, die tussen de "majors" en "independents" in 2000 was ontstaan, heeft de heer drs. W.C.W. Wolfers zijn functie als vice-voorzitter neergelegd. Hij blijft wel lid van het bestuur. In de algemene ledenvergadering van 9 maart 2001 werd de heer Ch. Oosterom gekozen tot voorzitter en de heer J.B.M. Heijl tot vice- voorzitter. Een nieuwe penningmeester werd in de ledenvergadering van 22 augustus 2001 gekozen in de persoon van mevrouw I. ter Weijden en zij trad toe tot het bestuur. Aan het einde van het verslagjaar bestond het bestuur van de vereniging uit: De heer Ch. Oosterom, voorzitter De heer J.B.M. Heijl, vice-voorzitter Mevrouw I. ter Weijden, penningmeester De heer drs. W.C.W. Wolfers De heer M. van Praag Mevrouw Ch. de Groodt De heer Ch. van Droffelaar De heer A. Callebout De heerD.R.G. de Lille Mevrouw CD. van Liefland De secretaris van de vereniging is mevrouw mr. K.A. Franssen 15

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 15