Jaarverslag 2004 03 Verkopen bioscopen Qua verkopen hebben de bioscopen het helaas Laten liggen in 2004, met name in december. De oorzaak moet vooral gezocht worden in het succes van de andere ver koopkanalen én bij een te lage prioriteit die veel theaters aan de actieve verkoop van bonnen geven. Outlets Het beeld van de verkopen bij onze andere verkooppunten zag er in 2004 over het alge meen goed uit. De VVV's hebben 8% minder verkocht, voornamelijk doordat het aantal vestigingen terug is gelopen. De toevoeging van veel postagentschappen heeft de slui ting van een aantal postkantoren gecompen seerd. Gebrek aan zichtbaarheid is de groot ste hindernis voor groei bij deze outlets. Free Record Shop heeft evenals in 2003 een enorme groei gerealiseerd in 2004. De opname van de bon van 10 in hun assortiment heeft mede bijgedragen aan een omzetstijging van 54%! Special Editions Mede op verzoek van een aantal enthou siaste bioscoopexploitanten hebben we special edition bioscoopbonnen van Harry Potter 3, Pluk van de Petteflet, Bridget Jones: The Edge of Reason en Alexander uitgegeven. Business-to-Business Zowel de bioscoopbon als de De MaDiWoDo- kaart zijn in 2004 bij een aantal afnemers op herhaling geweest en wederom met succes. Het MaDiWoDo-kaartje heeft het in 2004weer fantastisch gedaan. De bioscoop bon heeft daar een beetje onder geleden, maar dat werd grotendeels gecompenseerd door goede verkopen in de relatiegeschen ken markt, vooral in november en december. Het commercieel management werd ook in 2004 weer gevoerd door Outatime Consultancy. NICAM In samenwerking met het NICAM heeft de NVB zich in 2004 beijverd om de toepassing van Kijkwijzer bij alle bioscopen en filmthe aters zo vlekkeloos mogelijk te laten ver lopen. M.n. filmtheaters hadden problemen met dit classificatiesysteem, omdat naar hun gevoel hiermee onvoldoende recht werd gedaan aan de specifieke films en hun doelgroep. De regelgeving m.b.t. toelating bij films die voor 16 jaar en ouder zijn geclassificeerd, bleef problematisch. Ondanks het toelatings beleid van bioscopen sinds de invoering van Kijkwijzer, waarbij kinderen onder de 16 jaar worden geweerd, ook onder ouderlijke bege leiding, leidde tot veel onbegrip bij ouders en tot veel klachten bij het NICAM. Het NICAM erkende deze problemen en ondersteunde de visie van de NVB dat mits onder ouderlijke begeleiding, kinderen wél toegang zouden moeten kunnen krijgen. Een brief van het bestuur van NICAM aan de Minister van Justitie leidde niet tot begrip voor deze situatie, sterker noch, de Minister bleek van mening dat ook de kwalificaties voor 12 en 6 dwingend zouden zijn. En pas sant stelde de Minister zich hiermee buiten de realiteit, omdat de wet zich nadrukkelijk allen uitspreekt over 16 jaar en alle andere kwalificaties als advies aan ouders worden gehanteerd. international www.ticket-international.com Your professional ticketing concession partner NVB NVF I 29

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 12