Jaarverslag 2004 03 documentaires (digitaal) en klassiekers waarmee ook oud, jong en nieuw publiek de weg naar de filmhuizen wist te vinden. Consulenttaak naar Filmfonds De ANF slaagde er eind 2004 op de valreep in met het Ministerie van OCW nieuwe afspraken te maken voor de continuering van haar Consulenttaak en Adviestaak (Regeling Festivals en Filmtheaters) na 1 januari 2005 onder de hoede van het Nederlands Fonds voor de Film. De Consulent blijft zich naast de NVB inzetten voor de bijzondere taakstelling van de filmtheaters, de versterking van de afname van het bij zonder filmaanbod en de inzet van lokale en regionale overheden voor het vertoningskli maat. Daarnaast blijft er een budget beschikbaar voor investeringen en bijzonde re activiteiten. Nieuwe koers in de sector Met de ANF-reorganisatie neemt de sector een voorschot op een reorganisatie van ondersteunende functies en taken die de komende Cultuurplanperiode (2005-2008) mede op aangeven van OCenW ook voor de filmsector zal worden ingezet. Transparantie, heldere taakverdelingen, duidelijk onder scheid tussen belangenbehartiging en inzet voor bijzonder subsidiabel filmaanbod zijn daarbij de uitgangspunten. Specifiek aan de filmsector is daarbij dat van instellingen, organisaties en individuele betrokkenen bij zowel productie, distributie als vertoning gevraagd wordt, hun inzet voor het filmkli- maat opnieuw te definiëren. Enerzijds inge geven door actuele technologische en eco nomische ontwikkelingen anderzijds door het belang van een veelzijdig en internationaal filmaanbod. De branche heeft deze oproep voor een nieuwe synergie in 2004 beant woord met een aanbod voor extra inzet ter ondersteuning voor het productieklimaat (zie elders) en de hier geschetste herinrichting van branchetaken m.b.t. de bijzondere film vertoning. De inzet van een kleine groep enthousiaste filmhuisprofessionals, bijgestaan door hon derden vrijwilligers heeft in de afgelopen 3 decennia bewezen dat er in Nederland ook ruimte is voor een cinema waar niet alleen de macht van de grote getallen de toon aangeeft. De filmtheaters hebben, vrij naar Huub Bals, founding father van de onafhan kelijke cinema in Nederland, publiek voor een ander soort film gezocht en gevonden! Buma tarief Besprekingen met de Buma over een nieuw tarief, die vanaf augustus 2003 plaatsvon den, leidden aan het einde van het jaar tot een "akkoord". Tussen aanhalingstekens, omdat de NVB zijn wensen niet gehonoreerd zag en dus niet van harte kon instemmen. Dat wederzijdse juristen nog geruime tijd in correspondentie moesten treden voordat het tot definitieve afronding kon komen, zegt in dit opzegt wellicht genoeg. Het bruto-tarief bleef 1,75%, maar door een verlaging van de collectieve korting kwam het netto-tarief toch hoger uit: 1,41%. In ieder geval heeft de NVB besloten om in overleg met externe deskundigen het Buma- contract te laten toetsen op strijdigheid met mededingingsregels. De naam van de Stichting Registratie Buma werd in 2004 gewijzigd in Stichting ternational www.ticket-international.com Your professional ticketing fik concession partner NVB NVF 25

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 8