01 Algemene Informatie Binnen de pensioenregeling wordt vanaf 2006 gewerkt met een franchise. De franchise is het deel van het loon dat bij de pensioen(premie) berekening buiten beschouwing blijft omdat voor dat deel de AOW later in de plaats komt. De werknemers die nog onder de VUT-regeling kunnen uittreden, kunnen dat (op z'n vroegst) doen op basis van navolgend schema. De uitkering gaat lopen vanaf de maand waarin de werknemer de vereiste leeftijd heeft bereikt. Geboren in Leeftijd waarop kan worden uitgetreden 1945 61 jaar 1946 61,5 jaar 1947 62 jaar 1948 62,5 jaar Daarnaast bestaat de mogelijkheid om op een later tijdstip uit te treden. De uitkering wordt echter nooit hoger dan 100% van de voor de werknemer geldende uitkeringsgrondslag. Deze grondslag wordt vastgesteld op het moment dat de werknemer voor het eerst gebruik kan maken van de regeling (vroegst mogelijke uittredingsleeftijd). Bovendien moet de uitkering in ieder geval ingaan als de werknemer 64 jaar en 9 maanden oud is. Omdat de uitkering bij uit stel boven 100% van de uitkeringsgrondslag uitkomt, wordt het meerdere gereserveerd om te worden overgedragen naar de voor de werknemer geldende pensioenregeling. De overdracht vindt plaats als de werknemer de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Daarbij gelden de regels voor waardeoverdracht zoals de van toepassing zijnde pensioenregeling hanteert. Bij arbeidsongeschiktheid kan geen gebruik worden gemaakt van de regeling en bij vroegtijdig overlijden vervalt de reservering aan het VUT fonds. internation. www.ticket-international.com Your professional ticketing concession partner I NVB NVF

Jaarverslagen | 2006 | | pagina 9