Jaarverslag 2006 NVB De definitieve afronding van dit beleidsplan zal in de loop van 2007 haar beslag krijgen door de opstelling van nieuwe statuten, de aanstelling van een externe voorzitter en de verkiezing van een (nieuw) bestuur. Op 24 april 2007 is voor de eerste keer een Algemene Ledenvergadering 'nieuwe stijl' gehouden. Op deze vergadering zijn het beleidsplan en alle veranderingen nader toe gelicht aan de leden. MaccsBox Op 2 november 2006 werd overgeschakeld van de oude 'postbus' naar het nieuwe systeem, genaamd 'MaccsBox'. MaccsBox heeft uiteindelijk tot doel om de gehele stroom van data rondom boekingen, rapportages van bezoekcijfers en facturatie volledig elektronisch te laten verlopen en daarnaast te zorgen voor een volledige en betrouwbare statistiek van het bioscoopbezoek in Nederland. De introductie van MaccsBox is zeker niet probleemloos verlopen. Met name de com municatie tussen de diverse kassasystemen en de centrale database verliep, ondanks de testfase, verre van feilloos. Diverse, speciaal gebouwde interfaces, bleken niet naar behoren te functioneren. Door diverse projectteams is met de ontwikkelaars conti nu gewerkt om de gesignaleerde problemen zo snel mogelijk op te lossen. Alhoewel er nog steeds wordt gewerkt aan verdere verbeteringen, is het volume en de betrouwbaarheid van de data substantieel verbeterd. Naar verwachting zal het systeem in het voorjaar van 2007 optimaal functioneren. Overige zaken Onderwerpen c.q. dossiers die ook in 2006 doorlopend om aandacht vroegen, waren onder andere: het filmstimuleringsbeleid en de mogelijke extra bijdrage daaraan vanuit de verto ningsector. Hiervoor is een nieuwe werk groep ingesteld bestaande uit de NVB, het Ministerie van 0CW, Fine, het Filmfonds en een vertegenwoordiger uit de productie- en de distributiesector; de digitalisering van projectie, waar ondanks diverse initiatieven en (interna tionale) overlegrondes nog geen sprake is van een echte doorbraak; de piraterijbestrijding, waar nu belangrijke stappen zijn gezet in de bestrijding van illegaliteit op het internet door een aantal gewonnen rechtzaken tegen ISP's. ZOOP in India (Indenpendent Films) Bioscoop-en Narrowcastingreclame NVB NVF I 21

Jaarverslagen | 2007 | | pagina 24