Algemene Informatie Bedrijfstakpensioenfonds voor het film- en bioscoopbedrijf in Nederland Alle bioscoopondememingen en filmdistributeurs, gevestigd in Nederland, vallen verplicht onder de pensioenregeling voor het film- en bioscoopbedrijf. De regeling geldt voor de werknemers van 23 jaar en ouder in dienst van deze werkgevers. Met ingang van 2008 geldt een leeftijd van 21 jaar. Als gevolg van nieuwe wetgeving hebben cao-partijen na uitvoerig overleg besloten de pen sioen- en VUT-regeling binnen de bedrijfstak aan te passen. Daarbij is uit het oogpunt van gelijke behandeling gekeken naar een zo eerlijk mogelijke verdeling van de lasten en een zo glooiend mogelijke overgang tussen de uittredingsmogelijkheden in de nieuwe regeling in vergelijking met die van de huidige regelingen. Dit heeft ook tot een aanpassing in de huidi ge VUT-(overgangs)regeling geleid. Hoofdlijnen nieuwe pensioenregeling per 1 januari 2007 Sinds 1 januari 2006 moet als uitgangspunt een pensioenleeftijd van 65 jaar worden genomen. Wel kan de deelnemer structureel uitzicht worden geboden op uittreding op de leeftijd van 63 jaar. Zo kan een deel van de meeropbouw (als gevolg van de nieuwe regeling), op de leeftijd van 65 jaar gebruikt worden om door middel van uitruil toch eerder met pensioen te gaan; in de nieuwe regeling bedraagt de franchise voor 2007 10.306,-; het opbouwpercentage van het ouderdomspensioen is 1,87%; het opbouwpercentage van het nabestaandenpensioen bedraagt 1,31%; het maximumloon voor de pensioenregeling bedraagt voor 2007 111.650,-; werknemers geboren voor 1950 die tot 2006 onder de overgangsregeling vielen, kunnen van de VUT-regeling gebruik blijven maken, de premies zijn fiscaal vrijgesteld; werknemers geboren in 1950 worden met terugwerkende kracht onder de pensioenregeling met leeftijd 62 gebracht en zullen ook opbouwprepensioenrechten verkrijgen. Bioscoop- en Narrowcastingreclame NVB NVF

Jaarverslagen | 2007 | | pagina 8