JAARBERICHT NVB - 2011 4. MaccsBox Nationale Bioscoopbon. De commercial kwam in juli 2011 in roulatie (voor het eerst in 3D!): 'The Magie Hand'. In samenwerking met Independent Films en Jean van de Velde (regisseur van de film 'All Stars 2 Old Stars') is in augustus 2011 een leuke bioscoopbon commercial uitgebracht. Met distri buteur BFD is een samenwerking aan gegaan voor de film 'Nova Zembla'. Vanaf 21 november 2011 was een ge zamenlijke TV-spot te zien op o.a. RTL en MTV Network en te beluisteren via Radio 538. Ook op een andere wijze kwam je de Nationale Bioscoopbon tegen. Via kranten en abri's werd bekendheid gegeven aan de Nationale Bioscoopbon en langs de Al verscheen een heel groot bord. Op 14 juli 2011 ging de Facebook fan pagina van de Nationale Bioscoopbon in de lucht. Via deze pagina wordt wekelijks een update gegeven van de nieuwste releases in de bioscopen en filmtheaters en kunnen consumenten met regelmaat leuke prijzen winnen. Inmiddels zijn er vier verschillende Filmbonnen in omloop: de Nationale Filmbon voor 2D titels; de Nationale Filmbon 3D; de Nederlandse Filmbon voor Nederlandse 2D titels en de Nederlandse Filmbon 3D. In 2011 is voor het eerst de 'Nederlandse Filmbon' in omloop gebracht. Deze is geïntroduceerd voor films waarvan de verwachting is dat deze meer dan 300.000 bioscoopbezoekers zullen trek ken. De eerste Nederlandse Filmbon werd geïntroduceerd met de film 'Dik Trom', gevolgd door de scuccesvolle film 'Gooische Vrouwen'. De eerste 'Nationale Filmbon 3D' kwam ook uit in 2011: 'Tintin: the secret of the Unicorn'. In overleg met met leden uit de branche is er voor gekozen om de lay-out van de Nationale Filmbon en Nederlandse Filmbon zo aan te passen dat de kassa medewerkers in één oogopslag de bonnen kunnen herkennen en er geen fouten worden gemaakt. MaccsBox biedt de tools om tot grotere efficiency in de branche te komen maar leidt ook tot betere statistieken die voor de leden nuttige en toegankelijke managementinformatie oplevert. Een goed functionerend systeem is daarvoor van het grootste belang. De NVB vervult de rol van beheerder van MaccsBox voor wat betreft de kant van de vertoners: onderhoud stamtabellen, aanmaken nieuwe exploitanten; complexen; doeken; gebruikers, autorisaties en login codes. Verder is de NVB de helpdesk voor exploitanten die problemen ondervinden bij het gebruik van MaccsBox. Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 21