VOORWOORD Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs 2011 was een topjaar voor het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf. Maar liefst acht van de films uit de top tien van 2011 waren films die door hun distributeurs (ook) in 3D werden uitgebracht. Dat alles was onder meer mogelijk door het branchebreed en door de overheid gesteunde plan Cinema Digitaal. Een andere reden voor het succes is de groeiende belang stelling voor én de kwaliteit van films van eigen bodem. Het marktaandeel van de Nederlandse film steeg in 2011 naar een indrukwekkende 21,85%. Dat betekent dat bijna één op de vier bioscoopbezoekers naar een Nederlandse film ging! Nederlandse filmmakers, filmdistributeurs, fondsen en andere betrokkenen werken al jaren intensief samen - onder meer met de overheid - om dat resultaat te bereiken. Die inzet werd het afgelopen jaar meer dan ooit beloond. Het werpt vruchten af voor de gehele sector, van makers en hun toeleveranciers, tot distributeurs en filmvertoners en de bedrijven waar zij weer mee samenwerken. De film distributeurs maken zich dan ook zorgen over de bezuinigingen van de overheid die de gehele filmsector vanaf 2013 hard gaan treffen. Desalniettemin hebben de filmdistributeurs verenigd in de NVF er vertrouwen in dat de belangrijke rol die bioscoop beleving in de maatschappij speelt wordt erkend en dat de sector een mooie toekomst tegemoet gaat. drs. Wilco Wolfers Voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs (NVF) Het is helaas niet het enige dossier dat de filmdistributeurs zorgen baart. Het downloaden van films uit een illegale bron schaadt de sector nog altijd en zet de filmproductie echt onder druk. Een helpende hand van de overheid in de vorm van een downloadverbod zou zeer welkom zijn. Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 8