DIGITALISERING 11----------lik om groot tnsitic Digitale roll-out C I NEMA DIGI TAAL Na een intensieve voorbereiding in 2009 en 2010 kon het collectieve digitaliseringtraject Cinema Digitaal in 2011 echt van start gaan. Cinema Digitaal BV werd op 23 februari 2011 opgericht en is gehuisvest in het kantoor van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten. Voorzien van alle faciliteiten beleefde Cinema Digitaal een vliegende start. Begin januari 2011 werd uit de com petitieve biedingprocedure tussen 7 in Europa opererende bedrijven Arts Alliance Media als partner voor het digitaliseringstraject gekozen. In januari werd gestart met de onder handelingen over de voorwaarden van de samenwerking tussen Cinema Digitaal en Arts Alliance Media. Deze voorwaarden zijn vervolgens nauw keurig uitgewerkt in een overeen komst welke op 23 mei 2011 is onder tekend. Met het contracteren van Arts Alliance Media werd ook de financiële ondersteuning van de 6 Amerikaanse filmstudio's aan de digitalisering van ruim 500 Nederlandse bioscoop doeken vastgelegd. Inmiddels hebben naast de Amerikaanse studio's 19 independent distributeurs zich middels een meerjarig contract gecommitteerd aan het collectieve digitaliseringproject. Hiernaast begeleidt Arts Alliance Media de technische roll-out in Nederland. In juni 2011 sloot Cinema Digitaal een overeenkomst met Rabobank Randmeren voor de financiering van het project ten bedrage van 17,5 mil joen. Deze kredietfaciliteit zal volledig worden aangewend in 2011 en 2012 voor aanschaf van de digitale appara tuur en zal naar verwachting in 8 jaar worden afgelost. In juli 2011 werden de eerste contracten door Cinema Digitaal aangegaan met Nederlandse bioscoop exploitanten. De JT bioscopen en de Wolff Cinema Groep zetten begin juli 2011 als eerste hun handtekening onder de koop- en samenwerkings overeenkomst van Cinema Digitaal. In september 2011 werden de eerste overeenkomsten met filmtheaters gesloten. Naar verwachting sluit Cinema Digitaal met 175 exploitanten een overeenkomst die gezamenlijk 512 filmdoeken vertegenwoordigen. Op 25 juli 2011 is Arts Alliance Media gestart met de eerste fase van de digitale uitrol in opdracht van Cinema Digitaal. De uitrol van fase 1, die van juli 2011 tot 31 december 2011 duurde, is succesvol afgerond en omvatte in totaal 141 nieuwe digitale installaties. In dezelfde periode werden 171 reeds eerder geïnstalleerde doeken geacti veerd voor het ontvangen van Virtual Print Fees ten behoeve van Cinema Digitaal project. Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten/Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 9