HET PRINSELIJK BRUIDSPAAR ONZE HULDE Ons land mag in deze 'historische dagen met recht een der meest zorgelooze en gelukkige lan den van de wereld worden genoemd. Nederland kent zichzelf niet meer. Het heeft zijn rust en zijn kalmte verbroken, het is in feesttooi dagenlang. De frissche driekleur wappert huis aan huis. oranje siert de straten, er is een ongewone, gezellige drukte, er is feeststem ming alom. Aller gedachten gaan uit naar het kleine witte paleis midden in de rijk versierde hofstad. Daar beidt Neêrlands Kroonprinses den dag, waarop Zij aan de zijde van Haar Prins, jeugdig en ge liefd als Zij, temidden van juichende scharen Haar onvergetelijken via triumphalis zal gaan, om plech tig voor Kerk en Staat in vorstelijken echt ver bonden te worden. Haar groote dag, Neêrlands dag! In de ongekende feeststemming, in de duizen den blijken van sympathie en aanhankelijkheid, welke allerwegen uitgaan naar het Prinselijk Paar, vindt niet alleen de liefde uiting, welke ons volk zijn Vorstenhuis toedraagt. Natuurlijk is het de traditie .natuurlijk is het het roemrucht verleden der Oranjes, natuurlijk is het de onverbreekbare band, die in den loop der tijden tusschen volk en Vorstenhuis is gesmeed, waarin allereerst de oor zaak van dit alles moet worden gezocht. Maar wel allermeest is deze geestdrift van heel een volk mogelijk geworden, omdat dit volk zijn beste en zijn meest oorspronkelijke eigenschappen verankerd vindt in het Huis van Oranje, omdat het zijn rechten en zijn vrijheid beschermd weet door een Kroon, gedragen door de telgen van een zijner oudste geslachten, omdat het zich bemind weet door een Prinses en een Prins, die door hun jeugd, hun ongedwongen optreden en hun stralend geluk onmiddellijk een hartelijk contact hebben ge schapen met het volk in al zijn geledingen. Het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, dit behoeft wel geen betoog, stemt van heeler harte in met den nationalen jubel. Het doet dit zelfs met een bijzondere voorkeur. Want heeft niet het Prinselijk Paar groote be langstelling voor de film aan den dag gelegd? Denken wij niet dankbaar terug aan de zoo spon tane bezoeken, welke zoowel H.K.H. Prinses Juli- ana als Z.D.H. Prins Bernhard aan de bioscoop hebben gebracht? En is het ons niet een voldoe ning te weten, dat Z.D.H, zelf een enthousiast amateur-cineast is en meermalen ondubbelzinnig blijk heeft gegeven van zijn liefde voor de film? Als vertegenwoordigend lichaam van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond heeft het Hoofdbe stuur daarom het initiatief genomen om op bijzon dere wijze uitdrukking te geven aan de sympathie, die al onze bedrijfsgenooten meer dan ooit in deze ure jegens het Prinselijk Paar bezielt. Het Hoofd bestuur heeft gemeend aan deze gevoelens niet beter uitdrukking te kunnen geven dan door de aanbieding van een geschenk van groote en blij vende waarde, passend in het raam der cinema tografie en een onderdeel vormend van het natio naal huwelijksgeschenk. Dit geschenk zal geheel in overeenstemming zijn met de standing van ons bedrijf en het Hoofdbe stuur twijfelt geenszins, of alle leden zullen deze gelegenheid aangrijpen om uiting te geven aan hun verknochtheid en eerbied jegens onze toe komstige Koningin en Haar Gemaal. Het is ons een genoegen te kunnen mededeelen, dat het Vor stelijk Paar zijn hooge ingenomenheid met het ge schenk van het film- en bioscoopbedrijf heeft te kennen gegeven. Hoewel wij niet in de gelegenheid zijn ons ge schenk nog vóór het huwelijk aan het jonge Paar aan te bieden, willen wij toch deze gelegenheid niet voorbij laten gaan om Haar, die wij naar het aloud Wilhelmus roemen: Edel en hoogh gheboren Van Keyserlicken stam, Een Vorst des Rijcks vercoren alsook haren Prinselijken Gemaal van deze plaats onze eerbiedige gelukwenschen aan te bieden met hun echtverbintenis. Moge zij duurzaam en zegenrijk zijn tot heil van Koningshuis en volk.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 7