DE BIOSCOOPSLUITING IN TEGELEN. Zooals bekend is de bioscoop in Tegelen sedert 28 April 1933 onafgebroken gesloten. Jarenlang moest het Hoofdbestuur zijn aandacht schenken aan deze bioscoopexploitatie, aangezien zij nimmer loonend gemaakt kon worden als ge volg van het feit, dat wegens de daar bestaande leeftijdsgrens verordening personen beneden de 18 jaar niet tot de bioscopen mochten worden toe gelaten. Ondanks herhaalde pogingen om het gemeente bestuur van Tegelen tot andere gedachten te brengen, handhaafde dit bestuur zijn aanvankelijk standpunt met het gevolg, dat het Hoofdbestuur voor de keuze om de exploitatie ter plaatse finan cieel te doen ondergaan, of ter voorkoming van deze debacle de bioscoop aldaar te sluiten, nood gedwongen het laatste middel koos. Weliswaar is er in den loop van 1935 een poging ondernomen om ter plaatse een bevredi gende oplossing tot stand te brengen, doch deze poging is mislukt. Thans blijkt ons uit een verslag in de Nieuwe Venlosche Courant van 24 December j.1., dat er te Tegelen opnieuw stemmen opgaan om de bioscoop ter plaatse geopend te krijgen. Tijdens de behandeling van de gemeentebegroo- ting op Woensdag 23 December heeft de heer Welters deze kwestie aangeroerd. Spreker vroeg of er nog steeds geen mogelijkheid was om tot oplossing van het bestaande bioscoop-conflict te komen. Hij betreurde het, dat als gevolg van dit conflict velen naar Venlo gaan om aldaar de bioscoop te bezoeken. Ook de heer Ververgaert onderstreepte de woor den van den heer Welters. Verschillende leden stelden zich daarentegen op het standpunt, dat niet de gemeente de schuld is van het conflict, maar de Bioscoop-Bond, die de bioscoop slechts gesloten heeft omdat hij zijn zin niet kreeg inzake den leeftijdsgrens. Andere leden zeiden bovendien zich niet te kun nen indenken, dat de Tegelensche middenstand er veel voordeel bij zou hebben, wanneer de bio scoop geopend zou worden. De heer Welters diende daarop een motie in. waarin hij erop aandrong, tot oplossing van het conflict te geraken en wel in het belang van den middenstand. De heeren schenen dit belang niet te begrijpen of er althans niet voor te gevoelen, want de motie werd verworpen. Slechts stemden voor de heeren Welters, Verkouteren en Ververgaert. Het blijft dus in Tegelen zooals het was. Zulks tot schade van het bioscoopbedrijf ter plaatse, tot schade van den middenstand, tot schade van de gemeente zelf en tot groot ongerief en ongenoegen van het publiek. Zelfs in vier jaar tijds heeft men er nog steeds niets geleerd. Niettemin zij dezerzijds de hoop uitgesproken, dat de heer Welters zich door deze eerste mislukking van zijn goed bedoelde pogingen niet uit het veld zal laten slaan en op nieuw zal trachten in Tegelen een normalen toe stand te herstellen, welk herstel tegen wordt ge houden, ondanks de wenschen van de bevolking. COMMISSIE NIEUWE ZAKEN De Derde Kamer der Commissie N.Z. heeft in haar zitting van Maandag, 14 December 1936 besloten de NV. Maatschappij voor Handel, In dustrie en Exploitatie „Index" te Haarlem ver gunning te verleenen tot het vestigen van een per manente bioscoop in Hotel ,,De Twee Kolommen' te Waalwijk, zulks onder voorwaarde, dat met den aanvang van de nieuwe exploitatie, de exploi tatie van de permanente bioscoop in de zaal der R. K. Werkliedenvereeniging wordt beëindigd en ook niet door anderen in laatstgenoemde zaal wordt voortgezet of opnieuw begonnen. Tevens heeft deze Kamer in haar zitting van Maandag, 14 December besloten den heer P. F. Standaert te Terneuzen vergunning te verleenen tot vestiging eener permanente bioscoop te Sluiskil. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag, 15 December 1936 besloten de beslissing der Commissie N.Z., gewezen op 12 November, waarbij over het verzoek van de NV. Algemeene Bouw-, Exploitatie- en Aannemings Mij. ,,Hen- riëtte", Afdeeling Westeuropafilm gevestigd te Amsterdam, om vergunning tot het exploiteeren eener filmproductie-zaak, afwijzend is beschikt, te vernietigen en in hoogste instantie de gevraagde vergunning te verleenen. SOMMATIEKOSTEN In zijn vergadering van 22 December j.1. heeft het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond besloten het in art. 13 van de Alge meene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films bedoeld aantal sommaties voor het jaar 1937 'evenals het vorig jaar, te bepalen op 10. Daaruit volgt dat, wanneer in het jaar 1937 meer dan tien maal bij de Filmhuurschuld-Com- missie klachten worden ingebracht tegen een zelf den huurder, deze Commissie kan eischen, dat die huurder voor elke volgende tegen hem uitge brachte sommatie een bedrag van 50 cent betaalt. DONATEURSCHAP. De heer O. Tanger, Amsterdamscheweg 25 te Arnhem, die aanvankelijk voor het donateur schap van den Bond had bedankt, heeft deze op zegging ingetrokken, zoodat genoemde heer dona teur van den Bond blijft.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 8