OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN N EDERLANDSCHEN BIOSCOOP-BOND EEN NABESCHOUWING Nu de heuglijke gebeurtenis van het vorstelijk huwelijk tot het verleden behoort, zijn we de dagen der onvermijdelijke nabeschouwingen ingegaan. Wat ons betreft, zij volmondig erkend, dat wij met veel voldoening op de jongste nationale feeste lijkheden kunnen terugzien. Allereerst denken we daarbij aan de voorberei dende werkzaamheden in Den Haag. Van het oogenblik af, dat wij ons met de po- litioneele commissie alsook met de Commissie-van Karnebeek te Den Haag in verbinding hebben ge steld, zijn de talrijke besprekingen, welke wij met de betreffende autoriteiten mochten hebben, steeds op de meest aangename wijze verloopen. De maatregelen, welke dienden te worden ge nomen om de menschen uit ons bedrijf een onbe lemmerde uitoefening van hun werk te verzekeren tijdens het verloop der plechtigheden, zonder dat nochtans deze plechtigheden stoornis van een en ander zouden ondervinden, mochten niet worden onderschat, en het pleit daarom voor het inzicht van de betreffende autoriteiten, dat zij de regeling, voorzoover het film-opnamen betrof, aanstonds in handen hebben gesteld van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. De voorstellen, welke daarop onzerzijds zijn ge daan, zijn behoudens eenige uitzonderingen, welke niettemin door ons van belang werden ge acht, omdat het punten betrof vanwaar het Prin selijk Paar van dichtbij gefilmd kon worden alle geaccepteerd, en voorzoover nadien nog gerecht vaardigde wenschen van onzen kant naar voren zijn gebracht, is daaraan steeds zooveel mogelijk tegemoet gekomen. Ten aanzien van de regeling zelve zij medege deeld, dat langs de route, welke door den bruids stoet zou worden gevolgd, een twaalftal punten zijn gekozen, vanwaar de stoet op de meest gun stige wijze onder het bereik der lenzen kon komen. Op verschillende punten werden bovendien noo in samenwerking met de Nederlandsche Illustratie- pers speciale stellages gebouwd. Op deze wijze hebben een vijftig-tal operateurs uit binnen- en buitenland zich naar behooren kun nen kwijten van hun uiterst moeilijke en verant woordelijke taak. Met waardeering zij er nog gewag van gemaakt, dat ook toestemming is verleend tot verfilming van de plechtigheid in de kerk. Op deze wijze zijn de mooiste en verhevenste momenten van de plechtig heden, die anders voor slechts weinige bevoorrech ten zouden zijn voorbehouden gebleven, op het celluloid vastgelegd. Voor de zeer welwillende medewerking van de zijde der Haagsche autoriteiten bij ons lang niet altijd gemakkelijk werk ondervonden, zij hun van deze plaats onze bijzondere erkentelijkheid be tuigd. Niet het minst echter geldt de voldoening, waar mede wij op de voorbije dagen terugblikken, de resultaten, welke tenslotte zijn verkregen. Hier mede bedoelen we in het bijzonder de films van de plechtigheden, welke door de erkende en bona fide zaken in roulatie zijn gebracht. Zonder uitzondering zien de opnamen er be- 1

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 3