Vandaar dat de vrees gewettigd was, dat, in dien het Nieuwe Leden- en -Zakenbesluit op 17 Februari zonder meer zou expireeren, de overtol lige drang naar vestiging van nieuwe zaken, wel ke men oorspronkelijk had willen tegengaan, in veel sterkere mate zou terugkeeren. Op deze wijze zou het doel, dat men zich had gesteld, niet alleen zijn voorbijgestreefd, maar zelfs het tegenoverge stelde zijn bereikt. Daarom was het noodzakelijk, dat dit over- gangsbesluit. -waarvan de tekst elders in dit num mer is gepubliceerd, in het leven werd geroepen. Door dit besluit is aan het Hoofdbestuur de bevoegdheid gegeven om te beslissen over aan vragen van de leden tot toestemming voor het gaan exploiteeren van andere dan hun bestaande zaken, bedrijfstakken van een filmfabriek daar onder begrepen. Aangezien geen strak geformuleerde normen zijn gesteld zal het Hoofdbestuur over iedere aan vrage kunnen beslissen naar bevind van zaken, zij het vanzelfsprekend gemotiveerd. Het behoeft wel geen betoog, dat bij het onder zoek naar de verschillende aanvragen meer nog dan voorheen ten aanzien van de credietwaardig- heid hooge eischen zullen worden gesteld. Een nieuw element in dit besluit is. dat het den leden voorioopig niet geoorloofd zal zijn om zon der toestemming van het Hoofdbestuur andere dan hun bestaande zaken. resp. bedrijfstakken te ex ploiteeren, terwijl voorts de algeheele afsluiting van het filmverhuurbedrijf is komen te vervallen. Wat de bepalingen inzake de ..Lijst van geen Bezwaar" betreft, deze blijven ongewijzigd ge handhaafd. Uiteraard gelden vorenstaande bepalingen even zeer voor buitenstaanders, die een nieuwe zaak op het gebied van film- enbioscoopbedrijf zouden willen gaan vestigen of een bestaande zaak zou den willen overnemen. Wanneer zij derhalve van plan zijn een aanvang te maken met de vestiging van een nieuwe zaak. dan wel een bestaande zaak over te nemen, dienen zij zich zulks met het oog op de onmogelijkheid om zaken te doen op het gebied van film- en bio scoopbedrijf zonder lid te zijn van den Neder- landschen Bioscoop-Bond tijdig te wenden tot het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond teneinde, alvorens zij verdere stap pen ondernemen, zich er eerst van te verzekeren of zij eventueel tot het lidmaatschap zullen wor den toegelaten. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat het Hoofd bestuur door een besluit als het bovenstaande aan de goedkeuring van de algemeene ledenvergade ring voor te leggen, de leden op heel bijzondere wijze op de proef heeft gesteld. Dit besluit is immers te beschouwen als een machtigingswet, welke het Hoofdbestuur tijdelijk zeer groote bevoegdheden verleent. Hiermede was eigenlijk de vertrouwenskwestie gesteld. Wij gelooven niet te veel te zeggen, dat het feit, dat de geheele ledenvergadering zich met bewon derenswaardige eensgezindheid in deze aange legenheid achter het Hoofdbestuur heeft gesteld, den Nederlandschen Bioscoop-Bond sterker dan ooit heeft gemaakt. Mocht er den laatsten tijd als gevolg van de houding van eenige leden al twijfel zijn gerezen, of het Hoofdbestuur inderdaad nog het vertrou wen genoot van de leden, dan is deze door het verloop van de jongste ledenvergadering ten volle weggenomen. Wij zijn er van overtuigd, dat wij aldus, naar het woord van onzen Bondsvoorzitter, met de beste kans van slagen de nieuwe conjunctuur, welke alom schijnt te dagen, tegemoet kunnen gaan. COMMISSIE NIEUWE ZAKEN De Eerste Kamer der Commissie N. Z. heeft in haar zitting van Donderdag, 14 Januari 1937 be sloten den heer L. Steenbakkers te Schijndel ver gunning te verleenen tot vestiging van een perma nente bioscoop in het pand Grootestraat A 146 aldaar. WIJZIGING LEDENLIJST Pag. 16 Culemborg: Het vroegere Luxor Theater gelegen aan de Heerenstraat, is ver plaatst naar de Markt aldaar, terwijl de naam is gewijzigd in .City Theater N.V.". Pag. 33 Waalwijk: Het R.D.B. Theater voorheen gevestigd in de zaal van de R.K. Werk- liedenvereeniging, is verplaatst naar de zaal Musis Sacrum in het Gebouw ,,De Twee Kolommen'* aldaar, terwijl de naam tevens is gewijzigd in Musis Sa crum Bioscoop

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 4