Tekst van het „Overgangsbesluit" d.d. 1 Februari 1937 Wij publiceeren onderstaand den volledigen tekst van het zgn. „Overgangsbesluit" van 1 Fe bruari 1937: ,,De buitengewone ledenvergadering van den Nederiandschen Bioscoop-Bond, gehouden te Am sterdam op Maandag, den eersten Februari 1937, Gezien: het „Nieuwe Leden- en Zakenbesluit'vastge steld door de algemeene ledenvergadering dd. 10 Februari 1936; Overwegende dat meerdere bepalingen van voorzegd „Nieuwe Leden- en Zakenbesluit" voorschriften inhouden, die slechts geldig zijn tot 17 Februari 1937; dat het Hoofdbestuur, van oordeel zijnde, dat verschillende voorschriften vastgelegd in bestaan de bedrijfsbesluiten en reglementen in een of meer bedrijfsreglementen moeten worden samengevat, herzien en aangevuld en dat daarmede het aan brengen van wijzigingen in de Statuten gepaard zal moeten gaan, heeft medegedeeld, dat met de omvangrijke voorbereiding daarvoor een aanvang is gemaakt, maar deze nog niet zoover gevorderd is, dat daartoe bereids voorstellen aan een alge meene ledenvergadering kunnen worden gedaan; dat het niet gewenscht is om intusschen het „Nieuwe Leden- en Zakenbesluit" te handhaven, behoudens de in dat besluit opgenomen definities van filmfabrieken, filmproductiezaken, filmimport- zaken, filmverhuurkantoren, permanente biosco pen en reizende bioscopen en behoudens de bepa lingen daaruit betreffende „Lijst van Geen Be zwaar"; dat het echter wel gewenscht is, in afwachting van de totstandkoming van een of meer bedrijfs reglementen en de wijzigingen der Statuten, voor het gaan exploiteeren van nieuwe zaken of voor het overnemen van bestaande exploitaties door de leden een voorloopige voorziening te treffen; Besluit: A. Voorzegd „Nieuwe Leden- en Zakenbesluit" wordt met ingang van 17 Februari 1937 ingetrok ken en buiten effect gesteld, behoudens de hier- voren aangeduide definities en behoudens de be palingen sub. I, „Lijst van Geen Bezwaar" van voorzegd Besluit, welke ongewijzigd van kracht blijven. B. Aan het Hoofdbestuur wordt opgedragen om op aanvragen van de leden tot toestemming voor het gaan exploiteeren van andere dan hun bestaan de zaken, bedrijfstakken van een filmfabriek daar onder begrepen, schriftelijk en gemotiveerd te be slissen met inachtneming van het bepaalde sub C, zonder welke toestemming de leden geen andere dan hun bestaande zaken, resp. bedrijfstakken mo gen exploiteeren. C. De beslissingen ingevolge B. zullen worden gegeven door een Hoofdbestuur, bestaande uit ten minste zeven leden. Bij zijn beslissingen, ingevolge B. zal het Hoofdbestuur de bepalingen van artikel 8 der Statuten in acht nemen. D. Dit besluit treedt in werking op 17 Februari 1937 en blijft van kracht, totdat door een alge meene ledenvergadering andere voorzieningen ge troffen zijn, echter uiterlijk tot 1 September 1937 of, indien alsdan de Koninklijke Bewilliging op de inmiddels gewijzigde Statuten, welke voor 1 Sep tember 1937 bij het Departement van Justitie moe ten zijn ingediend, nog niet is verkregen, tot op den dag, waarop deze Bewilliging is afgekondigd. K.L.M. CONTRA VERMAKELIJKHEIDS- BELASTING. De gemeenteraad van Rijswijk heeft in zijn ver gadering van 26 Januari besloten de heffing van de vermakelijkheidsbelasting te brengen van een zesde op een vijfde van de bruto-opbrengst. Onder de vermakelijkheidsbeslasting zullen voortaan ook vallen de rondvluchten, welke de K.L.M, organiseert vanaf het vliegveld Ypenburg. De K.L.M., die in een schrijven aan B. en W. van Rijswijk had medegedeeld, dat door deze hef fing de rondvluchten niet meer rendabel zouden zijn, heeft naar aanleiding van vorenvermeld be sluit afgezien van het arrangeeren van rondvluch ten, wanneer dit raadsbesluit gehandhaafd blijft. De K.L.M, motiveert haar optreden met de mededeeling, dat door deze heffing de rondvluch ten verlies zullen opleveren. Bovendien werden zij, volgens de maatschappij niet met een com mercieel doel gehouden, maar hadden zij uitslui tend een propagandistische strekking.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 5