DE HEER S. ZONDER VAN GAAT HEEN Wij weten het allen, de heer Zondervan, na jaren lid van het Hoofdbestuur geweest te zijn, wenschte niet voor de zooveelste keer in aanmer king te komen voor een candidatuur. Had de heer Zondervan zijn candidatuur wel aanvaard, dan zou hij ongetwijfeld met groote meerderheid van stemmen zijn herkozen. Hoe zou het anders kun nen? Zestien jaren heb ik het voorrecht gehad hem in zijn functie gade te slaan en ik kan U verzekeren, dat de enkele keer, dat hij niet op zijn post was, wij allen in het Hoofdbestuur hem misten. Niet omdat Zondervan zooveel sprak. Integendeel, hij was de rustige, observeerende Bestuurder, die na veel luisteren af en toe het woord nam en ons goede en gezonde adviezen gaf. Wij luisterden graag naar hem, omdat hij in een weloverwogen rede zijn opvatting kenbaar maakte, een opvatting die wij meerdere malen tot de onze maakten. Zondervan was een goed Be stuurder, die deel uitmaakte van het voornaamste college van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, met een ernst en een liefde voor het Bedrijf, die aller respect afdwong. Niet alleen om zijn bonds ijver respecteerden allen in het bedrijf den heer Zondervan, maar ook en wel in het bijzonder om zijn trouw aan den Nederlandschen Bioscoop-Bond en zijn betrouwbaarheid. Was het niet steeds de Secretaris van den Bioscoop-Bond, die belast werd met werkzaamheden, die ten eenenmale een zeer vertrouwelijk karakter droegen? Een geheim bleef bij Zondervan een geheim. Hij behoorde tot hen, die mede geholpen hebben den Nederlandschen Bioscoop-Bond groot te maken. En niet alleen in zijn functie als Hoofdbestuurder heeft hij zich zoo verdienstelijk gemaakt. Als mensch met een gezond oordeel was hij vele jaren lid van onze arbitrage commissies, de Commissie van Geschillen en den Raad van Beroep. Dat de leden van den Neder landschen Bioscoop-Bond het dus betreuren, dat hij zijn functie zal neerleggen, is begrijpelijk. Wij hebben te respecteeren de reden, welke ertoe leid de, dat hij zijn post moest verlaten. Maar ik zou het als een groote tekortkoming hebben beschouwd indien ik niet van deze plaats af, en ik ben ervan overtuigd te spreken namens allen die in het be drijf werkzaam zijn, hem onzen oprechten hartelij- ken dank breng voor alles wat hij voor onze orga nisatie heeft gedaan en voor de vele en groote op offeringen die hij zich daarvoor steeds heeft ge troost. Wij hopen en wenschen, dat hij nog zeer vele jaren in een goede gezondheid in ons mooi bedrijf werkzaam mag zijn. Utrecht, 16 Maart 1937. D. HAMBURGER Jr., Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. AANVRAGE LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap heben zich aangemeld de heeren P. H. J. Kleuskens en P. G. Mooren, fir manten der nieuw te stichten bioscooponderne ming te Horst (L.). Voorts heeft zich voor het lidmaatschap aange meld de Maatschap Gemeenschappelijk Bezit Bio scoop „Luxor" te Doetinchem, Bestuurderen de heeren G. Chr. Aalderink, Voorzitter; S. de Wolff, Secretaris; J. Themans, Penningmeester; H. R. Soer en A. van Zuiden, bestuursleden. Namens het bestuur zullen als leiders optreden de heeren J. Themans en S. de Wolff. De heer P. Martens, directeur van het Luxor Theater, het Concertgebouw en de Cinema Royal te 's-Hertogenbosch, heeft aan het Hoofdbestuur medegedeeld, dat hij voornemens is de Casino Bioscoop aldaar als gedeeltelijk permanente bio scoop te exploiteeren. Als leider der nieuwe zaak zal optreden de heer P. Martens. Eventueele bezwaren moeten vóór 25 Maart a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. DE JAARLIJKSCHE LEDENVERGADERING. Wij vestigen er de aandacht van de leden op, dat de jaarlijksche ledenvergadering zal worden gehouden op Dinsdag 30 Maart e.k., des middags om 1 uur precies in een der zalen van Hotel Kras- napolsky te Amsterdam. De uitnoodiging voor deze vergadering, alsmede de agenda en de con cept begrooting voor 1937 zijn reeds op 13 Maart j.1. aan alle leden en donateurs toegezonden. Aan de agenda wordt alsnog toegevoegd: 8a. Voorstel van het Hoofdbestuur om ingevolge het bepaalde in art. 11 der Statuten den heer S. Zondervan te Leeuwarden te benoemen tot eere-lid van den Bond. Men dient er tevens rekening mede te houden, dat de filmbeurs in verband met de Paaschdagen, gehouden wordt op Dinsdag 30 Maart a.s.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 7