ming van de feestelijkheden ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwelijk heeft voorgedaan. Bij deze laatste aangelegenheid moest het Hoofdbestuur immers uit zakelijke overwegingen wel zeer actief optreden, opdat juist de zakelijke belangen van ons bedrijf niet onder den voet zouden worden geloo- pen door hen, die zich nimmer eenige offers ten bate van het bedrijf hadden willen getroosten en zelfs getracht hadden ons in onze broodwinning te benadeelen, wanneer de gelegenheid zich daartoe maar voordeed. Dat het Hoofdbestuur bij deze aangelegenheden veel kon bereiken, is mede te danken aan het ver trouwen, dat de overheid in Nederland in den Nederlandschen Bioscoop-Bond stelt. Spreker drukte de leden voorts op het hart om, nu schijnbaar betere tijden aanbreken, meer nog dan voorheen een open oog te hebben voor de ont wikkeling van het bedrijfsleven. Hij raadde de bio scoopexploitanten aan alles in het werk te stellen om hun ondernemingen zooveel mogelijk aan te passen aan He eischen van dezen tijd en te zorgen, dat de bezoekers ontvangen worden op een wijze, die niets te wenschen overlaat. „Verfraait Uw zaken, aldus spreker, en breidt ze zoo noodig en zoo mogelijk uit, opdat het Hoofdbestuur de over tuiging heeft, dat het bioscoopbedrijf in iedere gemeente van eenige beteekenis behoorlijk en naar de eischen des tijds vertegenwoordigd is.' De verschillende punten besprekend, waaraan het Hoofdbestuur in dit jaar zijn aandacht zal-moe ten wijden, zooals o.m, de vermakelijkheidsbelas- ting, de personeele belasting en de invoerrechten op films, verklaarde spreker met nadruk vooral de goede verstandhouding met de Rijksfilmkeuring van het grootste belang te achten. Er blijft altijd nog te wenschen over, doch vast staat, dat bij de filmkeuring met oprechte overtuiging wordt be slist. Spreker hoopt, dat het respect en vertrouwen voor het werk van de Centrale Commissie voor de keuring van films zal doordringen tot die ge meenten, die helaas meenen nog steeds een ande ren maatstaf te moeten aanleggen. Het zal tot een van de belangrijkste bemoeiingen van het Hoofd bestuur hooren om alles in het werk te stellen, opdat de Rijksfilmkeuring ook werkelijk een cen trale keuring wordt. Spreker wijdde voorts nog een bespreking aan het smalfilmvraagstuk en stelde in het vooruit zicht, dat het Hoofdbestuur meerdere vergaderin gen zal houden om speciaal dit vraagstuk met den grootsten ernst onder de oogen te kunnen zien. Zij, die meenen, dat de Nederlandsche Bioscoop- Bond a priori vijandig staat tegenover alles wat smalfilm is, hebben het volslagen mis. Spreker zegde allen, die zich met de smalfilm als zoodanig bezig houden, toe, dat zij desgewenscht en zoo mogelijk van den steun van den Nederlandschen Bioscoop-Bond verzekerd kunnen zijn. Hun daarentegen, die de broodwinning van de menschen uit het bioscoopbedrijf in gevaar bren gen en meenen, dat zij maar elk vereenigingslokaal kunnen benutten om onder het mom van vereeni- ging een bioscoop te exploiteeren met het oogmerk om winst te maken, zal het door den Nederland schen Bioscoop-Bond niet gemakkelijk worden gemaakt. De vergadering stemde met de woorden van den Voorzitter in door een krachtig applaus. De notulen van de op 1 Februari 1937 gehou den buitengewone ledenvergadering worden ver volgens goedgekeurd, terwijl in de Commissie tot het"nazien der notulen van de jaarvergadering benoemd worden de heeren Ch. van Biene, D. Hamburger jr,, C. Peereboom, E. Prager en A. J. Ch, Silvius. In behandeling komt voorts het jaarverslag over 1936. Behoudens eenige bemerkingen van den heer B. D. Ochse (Polygoon, Haarlem), wordt het jaar verslag onder dankzegging voor kennisgeving aangenomen. In behandeling komt de rekening en verantwoor ding van het financieel beheer over 1936, welke na eenige bemerkingen van den heer E. Alter (NV. City Film, Den Haag), van financieel tech- nischen aard, evenals de op het Bondsbureau ter visie liggende rekeningen van de afdeelingen, worden goedgekeurd. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 64.477,35. Besloten wordt het batig saldo over 1936 ad 1218,67 over te schrijven op de nieuwe rekening 1937, alsmede om het nog inzake de z.g. winter hulp'in 1936 ontvangen bedrag ter beschikking te stellen van de Stichting ,,Bio-Vavantie-Oord' te Amsterdam. Overeenkomstig het voorstel van het Hoofd bestuur wordt besloten de contributie voor 1937 op dezelfde grondslagen als het vorig jaar vast te stellen en wel in zeven klassen, echter met dien verstande, dat met het oog op het aan het Prinse lijk Paar aan te bieden huwelijksgeschenk van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf de Bonds contributie met 10 wordt verhoogd. De bijdrage voor de Weerstandskas is ook thans bepaald op

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 4