AANVRAGE VOOR HET LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap heeft zich aangemeld de heer J. Geervliet, exploitant van de bioscoop ,,De Pont" te Velsen. Eventueele bezwaren moeten vóór 12 April a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. TOELATING TOT HET LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zijn toegelaten: De heeren P. H. J, Kleuskens en P. G. Mooren, firmanten eener nieuw gestichte bioscooponder neming te Horst (L.). De Maatschap Gemeenschappelijk Bezit Bio scoop ,,Luxor" te Doetinchem. Bestuurderen de heeren G. Chr. Aalderink, Voorzitter; S. de Wolff, Secretaris; J. Themans, Penningmeester; H. R. Soer en A. van Zuiden, Bestuursleden. Namens het Bestuur zullen als leiders optreden de heeren J. Themans en S. de Wolff. De heer Harry Leasim, wonende te Parijs, tijde lijk verblijf houdende in het Carlton Hotel te Am sterdam, die in Nederland een filmverhuurzaak exploiteert, hoofdzakelijk mee films van de Ameri- kaansche Maatschappij R.K.O. Nadat daartoe de ministerieele beschikking van geen bezwaar zal zijn afgekomen, zal in de plaats van den heer Lea sim treden de R.K.O. Radio Films NV. De heer Leasim heeft bovendien overgenomen het filmverhuurkantoor van de NV. Filma te Am sterdam. VERVALLENVERKLARING LIDMAAT SCHAP Als gevolg van de overname van het filmver huurkantoor der NV. Filma door den heer Lea sim is de NV. Filma van het lidmaatschap ver vallen verklaard. NIEUWE ZAKEN Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag, 16 Maart j.1. besloten ter voldoening aan de door den heer L. H. J. Luxembourg te Arn hem ingediende aanvrage, aan genoemden heer toestemming, als bedoeld in het z.g. „Overgangs- besluit", vastgesteld in de algemeene ledenverga dering d.d. 1 Februari 1937, te verleenen voor de exploitatie van een nieuwe permanente bioscoop te Oss in het gebouw „Luxor" aldaar, zulks op grond van de overweging, dat het aantal zitplaatsen in de bestaande permanente bioscoop te Oss, zijnde de Cinema Royal, niet geacht kan worden in over eenstemming te zijn met de behoefte aan meer dere gelegenheid tot bioscoopbezoek ter plaatse, welke behoefte de stichting van een nieuwe bio scoop economisch wettigt. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag 16 Maart j.1. besloten afwijzend te beschikken op de aanvrage van Ab. M. Wolff Beffie, Albr. Duererstraat 25, Amsterdam, toestem ming als bedoeld in het z.g. „Overgangsbesluit", vastgesteld in de algemeene ledenvergadering d.d. 1 Februari 1937, te verleenen voor de stichting van een nieuwe permanente bioscoop te Amster dam, welke gebouwd zou worden aan den Stadion weg hoek Olympiaplein aldaar. TRIP NAAR HOLLYWOOD Wij ontvingen van W. Muller Co's Passage- en Reisbureaux een volledig programma voor een dertigdaagsche trip naar Hollywood, welke dit jaar van 19 Mei21 Juni a.s. voor den tweeden keer wordt georganiseerd, uitsluitend voor belangheb benden bij het film- en bioscoopbedrijf. Het vorig jaar is een dergelijke trip met veel succes ondernomen door de leden van de Britsche Film Industrie en bioscoopdirecteuren, waarbij naast Hollywood ook nog verschillende beziens waardigheden in de Vereenigde Staten werden bezocht. Aangemoedigd door het groote succes van deze reis hebben de initiatiefnemers besloten ook dit jaar een reis naar de Vereenigde Staten te orga- niseeren, welke eveneens onder auspiciën staat van de „London and Home Counties Branch of the Cinematograph Exhibitors Association". Het is aan W. Muller Co's Passage- en Reis bureaux mogen gelukken toestemming te verkrij gen, dat ook een aantal Nederlandsche collega's dit jaar van deze ongetwijfeld hoogst interessante reis zal kunnen profiteeren, zonder dat de kosten abnormaal hoog zijn. De heenreis wordt gemaakt met het s.s. „Queen Mary", terwijl de reis naar Europa met het s.s. „Normandie" gemaakt zal worden. Tijdens het verblijf in Amerika wordt een bezoek gebracht aan: New York; Washington; Chicago; Grand Ca- nyon; Los Angeles; Santa Barbara; Del Monte; San Francisco; Toronto; Niagara Falls; Holly wood. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot W. Muller 6 Co.'s Passage- en Reisbureaux te Amsterdam. Met genoegen maken wij van een en ander mel ding en allen, die zich voor deze reis mochten in teresseeren, bevelen wij haar gaarne aan.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 9