geteld een gróóte som zullen vormen geeft gij aan een instelling die ons allen sympathiek is: aan de vacantie-kinderkolonie ..Bosch en Duin". Er zal geen stadgenoot zijn, die deze geste niet met hartelijke waardeering begroet en het niet op hoogen prijs stelt, dat gij op deze wijze alsnog het Utrechtsche publiek gelegenheid geeft om de „Oranjefilms" te zien, die het zoo graag zien wil. Twee groote belangen dient gij in éénen: dat van alle stadgenooten in het algemeen, en dat van min der bedeelde stadgenootjes in het bijzonder. Mogen duizenden op 30 April uw zalen boordevol maken, genietend en levensvreugde schenkend aan hen. die het zoo noodig hebben. Bravo, Utrechtsche bioscopen!" Wij van onzen kant vertrouwen, dat het Utrechtsche Gemeentebestuur deze geste van de bioscoopdirecties ter plaatse evenzeer op prijs zal weten te stellen. Moge het willen inzien, dat er een einde moet komen aan zijn hatelijk besluit, dat een miskenning is van de film, een miskenning van.het instituut, dat met de uitvoering van de Bioscoopwet is belast en een miskenning ook van die burgers, die het bioscoopbedrijf ter plaatse uitoefenen. SECRETARIS HOOFDBESTUUR In de plaats van den heer S. Zondervan heeft het Hoofdbestuur tot Secretaris gekozen den heer M. P. M. Vermin te Maastricht. De heeren C. S. Roem en D. v. d. Berg zijn herkozen als Vice-Voorzitter en Gedelegeerde van het Hoofdbestuur. AFDEELINGSRAAD In plaats van den heer Joh. Miedema te Deven ter, is door de Afdeeling „Het Oosten" tot lid van den Afdeelingsraad benoemd de heer D. Pinto te Zwolle. TOELATING TOT HET LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is toegelaten de heer Geervliet, exploitant van de Bioscoop ,,De Pont" te Velsen. TERUGGAVE WAARBORGSOM Van de heeren B. A. Hoon en E. H. Brink, exploitanten van de Americain Bioscoop te Lek- kerkerk en van de gelijknamige bioscoop te Schoonhoven, is bericht ingekomen, dat de heer B. A. Hoon uit de firma zal treden en dat de zaak op denzelfden voet zal worden voortgezet door den heer E. H. Brink. In verband hiermede zal de firma Hoon en Brink van het lidmaatschap van den Bond vervallen worden verklaard, terwijl de heer E. H. Brink zich voor het lidmaatschap heeft aangemeld Met het oog op het vorenstaande gelieve men vóór 26 April a.s. aan het Hoofdbestuur opgave te doen van eventueele vorderingen op de firma Hoon en Brink, voor zoover deze althans niet door den heer E. H. Brink zouden zijn overgenomen, een en ander in verband met de teruggave van den door genoemde firma gestorten waarborg. 0 NIEUWE ZAKEN Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag, 13 April j.1. besloten aan den heer J. H. P. Mulder te Den Haag, ingevolge diens verzoek, toestemming te verleenen voor het stichten van een nieuwe permanente bioscoop aan den Geestbrug- weg te Rijswijk Z.-Holland Aan deze beslissing is echter de nadrukkelijke voorwaarde verbonden, dat de toestemming eerst van kracht wordt, nadat de vermakelijkheidsbelas- ting te Rijswijk tot ten hoogste 20% zal zijn ver laagd. Voorts heeft het Hoofdbestuur in zijn ver gadering van Dinsdag, 13 April j.1. besloten aan den heer A. H. Boekraad te Eindhoven, ingevolge diens verzoek, toestemming te verleenen voor het stichten van een nieuwe permanente bioscoop in de Limbrichterstraat te Sittard. Deze toestemming is verleend onder de navol gende voorwaarden: Ie. dat de vermakelijkheidsbelasting te Sittard van 25 tot 20 der netto-ontvangsten wordt ver laagd; 2e. dat de in Sittard bestaande leeftijdsgrens-ver ordening zal worden ingetrokken en jeugdige personen dus vrijelijk tot de bioscopen te Sit tard kunnen worden toegelaten, voorzoover althans films worden vertoond, welke voor jeugdige personen door de Centrale Com missie voor de Filmkeuring toelaatbaar zijn verklaard. In de vergadering van Dinsdag, 16 Maart j.1. heeft het Hoofdbestuur besloten aan de heeren Wefers Bettink en J. Res toestemming, als be doeld in het z.g. Overgangsbesluit, vastgesteld in de Algemeene Ledenvergadering d.d. 1 Februari 1937, te verleenen voor de exploitatie van een nieuwe permanente bioscoop te Castricum. COMMISSIE VAN OVERLEG INZAKE BUMA De Minister van Justitie heeft, ingaande 15 April 1937, opnieuw voor den tijd van vier jaren benoemd tot Regeerings-Commissaris bij de Vereeniging „Bureau voor Muziek-auteursrecht" (B.U.M.A.) om overeenkomstig de wettelijke voorschriften toe zicht uit te oefenen op deze vereeniging, den heer Mr. H. L. de Beaufort te Hilversum.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 6