OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN B I OSCOO P- BO N D REGLEMENTEERING MINIMUM-ENTREEPRIJS In den loop van de maand Juni kan een buiten gewone algemeene ledenvergadering tegemoet worden gezien, waarin de behandeling van hei- voorstel tot reglementeering van den minimum- entreeprijs zal worden voortgezet. Na de buitengewone algemeene ledenvergade ring van 7 December 1936, waarin het betreffend concept-reglement ten deele in behandeling kwam, heeft het Hoofdbestuur de onderhavige materie opnieuw in studie genomen, teneinde het regle ment, waar mogelijk, nog wat te schaven en te vereenvoudigen, daarbij rekening houdende met de ingediende amendementen en de wenschen, door sommige leden geuit. Zoo is de samenstelling van de in te stellen prij- zen-commissie vereenvoudigd ter wille van het organisatorisch evenwicht. Iedere subcommissie zal bestaan zoowel uit een filmverhuurder als een exploitant, terwijl als Voorzitter zal fungeeren de Voorzitter van den Afdeelingsraad en als plaats vervangend Voorzitter de Voorzitter van het Be stuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. Op het reglement zelf behoeven wij thans niet nader in te gaan, aangezien zulks meermalen in dit orgaan is geschied. Wel kan nog worden medegedeeld, dat het Hoofdbestuur het wenschelijk heeft geacht om het gewijzigd concept-reglement van een con siderans te voorzien, waarin de strekking van het reglement duidelijk tot uitdrukking wordt ge bracht, n.1. dat het bedoelt te regelen teneinde tegen te gaan de excessen, welke zijn ontstaan of mochten ontstaan bij de vaststelling van den m i n i m u m-e ntreeprijs. Van bemoeiingen met de overige entreeprijzen zal het Hoofdbestuur zich angstvallig onthouden, aangezien het dit een interne, zakelijke aange legenheid acht van ieder lid individueel. Het is vooral het geven van cadeaux en het ver kenen van allerlei faciliteiten, welke neerkomen op een inbreuk maken op den minimum-entree- prijs, waartegen het reglement zich richt. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat het, na de vaststelling van dit reglement, o.a. ook dit resul taat zal hebben bereikt, dat het bedrijf verschoond zal blijven van biljetten, welke beoogen reductie te geven op den geldenden minimum-entreeprijs. Reeds geruimen tijd heeft het Hoofdbestuur voorts in behandeling de voorbereiding eener sta tutenwijziging, alsmede eener reglementsherzie ning. Het hoopt binnenkort met dezen omvangrijken arbeid zoover gereed te zijn, dat eveneens in de in den loop van Juni in uitzicht gestelde leden vergadering een ontwerp statutenwijziging ter goedkeuring aan de leden kan worden voorgelegd. Zoodra de gewijzigde statuten door de alge meene ledenvergadering zullen zijn vastgesteld, zullen zij ter goedkeuring naar het Departement van Justitie worden opgezonden. Spoedig daarna zal opnieuw een algemeene ledenvergadering worden uitgeschreven ter be handeling eener herziening van reglementen. 1

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 3