B. en W. hebben daarop overeenkomstig artikel 10 der Bioscoopwet een waarschuwing aan de ex ploitanten doen toekomen. Aangezien op de toe passing van artikel 10 der Bioscoopwet geen beroep open staat, moest dus nogmaals een handeling worden verricht in strijd met een der twee, op de bestaande bioscoopdirecteuren o.i. niet toepasselijk geachte verordeningen ex artikel 4 der Bioscoop wet, om de dezerzijds gewenschte principieele be slissing te kunnen verkrijgen. Een dergelijke handeling is thans door den heer van Gorp verricht en het schorsingsbesluit heeft het hem mogelijk gemaakt beroep in te dienen bij Gedeputeerden. POLITIEVERORDENING EN BIOSCOOP WET In ons vorig nummer hebben wij er melding van gemaakt, dat voor den Hoogen Raad der Neder landen in een strafzitting was behandeld de kwestie tusschen het gemeentebestuur van Westdongera- deel en een onzer leden, waarbij de principieele vraag naar voren kwam of de Raad eener ge meente bevoegd is om per verordening te verbieden zonder vergunning van den burgemeester een voor het publiek toegankelijke bioscoopvoorstelling aan te kondigen. In deze strafzaak heeft de Advocaat-Generaal bij den Hoogen Raad, Mr. van Lier, op Maandag, 10 Mei j.1. geconcludeerd tot verwerping van het beroep, hetwelk was ingesteld door den ambtenaar van het O.M. te Leeuwarden, op grond dat de be paling van de politieverordening der gemeente Westdongeradeel voor bioscoopvoorstellingen geen toepassing meer kan vinden, nu in het onder werp dier bepaling voor wat betreft bioscoopvoor stellingen is voorzien in de Bioscoopwet, zoodat de bepaling in zooverre van rechtswege heeft opge houden te gelden. De uitspraak van het arrest van den Hoogen Raad is bepaald op 1 Juni a.s. ORDE IN DE BIOSCOOP Naar aanleiding van de ordeverstoringen, welke zich tijdens de vertooningen van de film „Helden- kermis" indertijd in de bioscopen hebben voorge daan, hebben wij aanstonds een lans gebroken voor het tot stand brengen van wettelijke regelen met betrekking tot de orde in bioscopen. Het deed ons genoegen, dat kort daarop de al- gemeene politieverordening van de gemeenten Am sterdam en Haarlem dienovereenkomstig werden gewijzigd. Ook in Rotterdam heeft onlangs een lid van de Commissie voor de Strafverordeningen er de aandacht op gevestigd, dat daar ter stede een strafbepaling op ordeverstoring in bioscopen en theaters ontbreekt. Naar aanleiding daarvan heeft de Hoofdcom missaris van Politie aan Burgemeester en Wethou ders medegedeeld, opneming van een dergelijke bepaling, welke ook te Amsterdam bestaat, wen- schelijk te achten. Het College van B. en W. heeft dientengevolge een daartoe strekkend voorstel bij den Raad inge diend. EEN NIEUWE LEDENLIJST In den loop dezer week komt de ledenlijst van het vorig jaar te vervallen en zal een nieuwe, ge heel bijgewerkte ledenlijst verschijnen, welke aan alle leden en donateurs gratis zal worden toege zonden. Voor extra exemplaren wordt een bedrag van 0.50 in rekening gebracht. VERFILMING SPORTEVENEMENTEN Naar verluidt zijn er ook ditmaal tusschen de exploitatiemaatschappij van het Wembley Stadion en de vijf Britsche filmmaatschappijen moeilijkhe den gerezen met betrekking tot het verfilmen van de Cup Final, met het resultaat, dat geen der be trokken filmmaatschappijen een bod heeft gedaan om het alleenrecht van de verfilming te verkrijgen. De filmmaatschappijen betoogen, dat de Cup Final een sportevenement is, dat voor alle film maatschappijen open moet zijn, en waarbij niet aan één hoogsten bieder het monopolie mag worden gegeven. Zij weigerden elkaar in dit opzicht con currentie aan te doen. Evenals het vorige jaar zal de Wembley Stadium Ltd. thans eigen films pro- duceeren, maar het is zeer de vraag, of er een theater gevonden zal worden, dat deze films zal aanvaarden, aangezien zij gebonden zijn aan de betrokken vijf filmmaatschappijen. Zooals bekend vlogen het vorige jaar tal van vliegtuigen onder het oppercommando van wijlen Campbell Black boven het stadion om uit de lucht opnamen te doen. De Cup Finalfilmstrijd is dus weer ontbrand en men is benieuwd hoe deze thans is afgeloopen. Zij onzerzijds geconstateerd, dat het Engelsche film- en bioscoopbedrijf te dezen opzichte hetzelfde standpunt inneemt, hetwelk het Nederl'andsche steeds met betrekking tot de verfilming van sport evenementen heeft ingenomen, n.1. dat de verfil ming daarvan door bonafide ondernemingen vrij behoort te zijn evenzeer als het vrij staat aan bona fide journalisten daarvan aan hun krant verslag uit te brengen. Gelukkig wordt in ons land door organisatoren van dergelijke wedstrijden dit goed recht van het filmbedrijf erkend en zijn we tot heden, dank zij 't intermediair van den Bond van onaangenaam heden, zooals zich thans voor de zooveel'ste maal in Engeland voordoen, verschoond gebleven, be houdens dan het bekende conflict met het N.O.C., dat echter inmiddels is bijgelegd. 4

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 6