INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER ti tt ,t ,f 10 meer bezit, zoodat het gevaar groot is, dat eischeres op laatstgemeld tijdstip het voorschot niet meer zou kunnen terugbetalen; dat op grond van artikel 1 van het Arbitrage-Reglement van den Bond met uitsluiting van den burgerlijken rechter aan de Bonds-arbitrane onderworpen zijn o.m. alle geschil len, waaromtrent door het daarbij betrokken lid met de an dere partij is overeengekomen, dat zij ter beslechting zullen worden onderworpen aan de Bondsarbitrage; dat gedaagde lid is van den Nederlandschen Bioscoop- Bond; dat in de contracten, welke op of omstreeks 6 December 1935 tusschen partijen zijn aangegaan o.m. is bepaald, dat ..alle geschillen zullen onderworpen worden aan de Com missie van Geschillen van den Nederlandschen Bioscoop- Bond; dat derhalve de Commissie van Geschillen, volgens de Statuten en het Arbitrage-Reglement van den Nederlandschen Bioscocp-Bond benoemd en aangewezen als arbitrage-com missie in geschillen, welke door de leden en de donateurs aan hare beslissing worden onderworpen, bevoegd is om van dit geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitrage-commissie, wier beslissingen vatbaar zijn voor hooger beroep bij den „Raad van Beroep" van den Bond; dat uit het door de Commissie ingesteld onderzoek, waar bij gehoord is de heer O. Noëls. die de desbetreffende bespre kingen heeft bijgewoond, is komen vast te staan, dat op of omstreeks 20 April 1936 tusschen partijen definitief is over eengekomen, het in de overeenkomst dd. 6 December 1935 vermeld bedrag van te wijzigen in welk laatste bedrag door gedaagde in termijnen, waai van de laatste in de maand Juni 1936 verviel, zou worden betaald; en tevens, dat het bedrag van hetwelk gedaagde voor haar kosten van de opbrengst mag inhouden, tot wordt verhoogd; dat vaststaat, dat gedaagde in plaats van tot dusver slechts aan eischeres heeft betaald; dat de Commissie het verweer van gedaagde ongegrond acht. daar gedaagde op grond van haar overeenkomst met eischeres verplicht is aan eischeres te betalen en daar bij niet geacht kan worden ter zake dienende te zijn de vraag, of na afloop van den contracttijd van drie jaar de opbrengst der films wel zoodanig zal zijn, dat eischeres dit voorschot als het haar toekomend aandeel in de opbrengst zal kunnen beschouwen, dan wel dit bedrag aan gedaagde zal hebben te restitueeren, wijl immers thans niet bekend kan zijn. hoe groot de opbrengst der films na afloop van den contracttijd zal zijn daargelaten, dat ingevolge het bepaal de in art. 4 van het contract inzake de film „Zimmermad- chen. 3 X klingeln" het voor de kosten van gedaagde in mindering te brengen bedrag van (later verhoogd tot eerst mag worden afgehouden, nadat het bewuste bedrag aan voorschot door gedaagde aan eischeres is be taald; dat uit het vorenstaande volgt, dat de vordering van eische res gegrond moet worden geacht en ten deele en wel tot een bedrag van (van de bedoeld in de overeen komst dd. 20 April 1936, is reeds betaald) moet wor den toegewezen; dat misdien gedaagde moet worden veroordeeld om aan eischeres te betalen het toegewezen bedrag, alsmede in de geschilkosten. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) heeft in haar zitting, gehouden cp Woensdag, 12 Mei 1937 de na volgende uitspraken gedaan: Inzake het door de N.V. Handel Maatschappij ..Loetafoon", gevestigd te Eindhoven op 13 April 1937 aanhangig gemaakt geschil contra den heer C. Thijssen, vroeger exploiteerende het Alhambra Theater te Vaals en thans wonende te Dussel- dorf, Richthovenstrasse 258, dat de vordering van eischeres (Loetafoon) moet werden toegewezen en gedaagde (Thijs sen) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eischeres te betalen een bedrag van met de rente over dat bedrag naar 6 's jaars vanaf 13 April 1937 tot den dag der voldoening, alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Com missie heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te werden toegewezen. Inzake het door de N.V. Filmfabriek Profilti, gevestigd te 's-Gravenhage op 20 Maart 1937 aanhangig gemaakt ge schil contra den heer J. C. A. Diks, exploitant van het Dixi Theater te Aalsmeer, dat de vordering van eischeres Pro filti) moet worden toegewezen en gedaagde (Diks) mitsdien moet worden veroordeeld cm aan eischeres te betalen het ge vorderd bedrag a alsmede de geschilkosten, bedra gende ƒ20.dus in totaal met dien verstande, dat de betaling van dit bedrag zal geschieden in wekelijksche termijnen, waarvan de eerste vervalt op Maandag, 24 Mei 1937 en vervolgens iederen volgenden Maandag, totdat het geheele bedrag is betaald, een en ander met de bepaling, dat. indien gedaagde met één dezer termijnen in gebreke blijft, het alsdan resteerend bedrag van de schuld ineens opvor- derbaar zal zijn. Deze uitspraak is gegrond op de overweging, dat ge daagde erkend heeft het gevorderd bedrag verschuldigd te zijn en eischeres accoerd is gegaan met de in de uitspraak omschreven betalingsregeling Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 Juni e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datu n Titels waaronder de films Naam van den schrijvinc zocht in Nederland worden uit houder der ex ver is gebracht ploitatie-rechten 11 Mei 1937 Haar eigen kind? Ufa 19 De schrik van wijk zeven Warner 20 De middernacht taxi Fox 20 Nancy Steele wordt vermist 20 Ontwaak en lach! 20 Chicago 20 Charlie Chan loopt college 20 Gevaarlijke liefde 20 Alibaba komt! 20 Het ziekenhuis-mysterie 20 M Het laatste nieuws is liefde 20 De zwarte tulp 20 Zevende hemel 20 Ching, ching 20 Zing en wees vroolijk 20 Zigeuneradel 20 Ik zal trouw zijn 20 De spion der lanciers 29 1937 Een kinderhart spreekt'2) Victoria Film 31 Mijn zoon, de Minister Ufa Film Mij. 1) In plaats van'den abusievelijk gepubliceerde:! titel „Haar eigen huis 2) ter vervanging van den titel: Kinderhart.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 12