UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) heeft in haar zitting van Woensdag 23 Juni 1937 o.m. nog de navolgende uitspraken gedaan: INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 8 met den geest en de bedoelingen van het Bondsbesluit d.d. 11 Februari 1935; dat het beroep van Oostra Toonfilm, als zou het haar niet bekend zijn geweest, dat zij geen filmzaken mocht doen met de Maatschappij „Alpha" voornoemd, niet opgaat, daar het aan alle leden genoegzaam bekend was en is, dat op het gebied van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf geen zaken mogen worden gedaan met niet-leden, tenzij deze geplaatst zijn cp de „Lijst van Geen Bezwaar", dat de naam van de N.V. Alpha niet voorkomt in het ledenregister van den Bond en Oostra Toonfilm ingeval van twijfel te dezer zake bij het Bondsbureau had behooren te informeeren; dat Oostra Toonfilm door het aangaan van de meerge melde overeenkomst met de Filmfinancieringsmaatschappij „Alpha" deze in de gelegenheid heeft gesteld, om, ondanks de weigering van het Hoofdbestuur om Alpha tot het lid maatschappij van den Bond toe te laten, haar bedrijf in Nederland op gecamoufleerde wijze uit te oefenen en haar films in Nederland uit te brengen, hetgeen vooral blijkt uit het contract te dezer zake, volgens hetwelk Oostra Toonfilm met een bepaald bedrag voor de vertconingsrechten der films heeft betaald, maar de films uitsluitend op percentage-basis voor Alpha heeft geëxploiteerd; dat het Hoofdbestuur bij de toepassing van art. 17 der Statuten in aanmerking heeft genomen, dat de onderhavige transactie welke trouwens van geringen omvang was aan Oostra Toonfilm geen financieel gewin heeft gebracht en derhalve heeft willen volstaan met de straf van boete tot een bedrag van 100.in het vertrouwen, dat daar mede de ernst van de overtreding voldoende tot uiting is gebracht. Inzake het door de N.V. Kinotechniek, v.h. firma P. R. van Duinen te Amsterdam op 27 Mei 1937 aanhangig ge maakt geschil centra den heer J. A. van Unen, exploitant van het Luxor Theater te Roosendaal, dat de vordering van eischeres (Kinotechniek) moet worden toegewezen en ge daagde (Luxor) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag, als mede in de geschilkosten, bedragende f 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde erkend heeft het gevorderd bedrag aan eischeres verschuldigd te zijn en derhalve de vordering van eischeres, die door de aan de Commissie overgelegde be scheiden wordt gestaafd, behoort te worden toegewezen. Inzake het door de N.V. Kinotechniek v.h. firma P. R. van Duinen, gevestigd te Amsterdam op 27 Mei 1937 aan hangig gemaakt geschil contra den heer J. C. A. Diks, ex ploitant van het Dixi Theater te Aalsmeer, dat de vordering van eischeres (Kinotechniek) meet worden toegewezen en gedaagde (Diks) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag, als mede in de geschilkosten, bedragende f 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Com missie heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. Inzake het dcor de Ufa Maatschappij voor Film- en Bioscoopbedrijf N.V., gevestigd te Amsterdam op 8 Juni 1937 aanhangig gemaakt geschil contra den heer W. P. Schefer, exploitant van de reizende bioscoop Ha.Vo.Film te Wassenaar, dat de vordering van eischeres (Ufa) moet worden toegewezen en gedaagde (Ha.Vo.) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te be talen het gevorderd bedrag, alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Com missie heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. Inzake het door de N.V. City Film, gevestigd te 's-Gra- venhage op 31 Mei 1937 aanhangig gemaakt geschil contra den heer J. P. H. Bertram, exploitant van de Americain Bioscoop te Nieuwenhagen, dat de vordering van eischeres (City) meet worden toegewezen en gedaagde (Bertram) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag, alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.waarbij de Commissie bepaald heeft, dat, indien gedaagde het totaal bedrag niet uiterlijk op 15 October 1937 aan eischeres mocht hebben betaald, met ingang van den volgenden dag de boycot ten opzichte van gedaagde zal worden uitgevaardigd. Deze uitspraak is gegrond cp de overweging, dat ge daagde erkend heeft het gevorderd bedrag verschuldigd te zijn en eischeres met den in de uitspraak bedoelden uitersten datum van betaling accoord is gegaan. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) heeft r haar zitting van Woensdag, 11 Augustus 1937 o.m. de na volgende uitspraak gedaan: Inzake het door de N.V. Haghe Film, gevestigd te s-Gra- venhage, op 27 Juli 1937 aanhangig gemaakt geschil contra de N.V. Centraal Filmbeheer, gevestigd te Amsterdam, „dat de vordering van eischeres (Haghe Film) moet worden toe gewezen en gedaagde (Centraal Filmbeheer) mitsdien moet werden veroordeeld om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a fals mede in de geschilkosten, bedragende f 20.zulks op grond van de overweging, dat gedaagde erkend heeft het gevorderd bedrag verschuldigd te zijn en de vordering, die door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd, mitsdien moet worden toegewezen." Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 September e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend— raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregistt Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten 5 Aug. 1937 9 9 12 12 12 12 12 19 24 28 28 28 Haar tweede Moeder Das Dorf ohne Glocke Der Pfarrer von Kirchfeld De model-echtgenoot Huzarenkoorts De glazen Kogel Die Fledermaus Ruzie, drie hoog-achter Zijn dochter heet Peter Verlaten in de Woestijn Wein, Weib und Gesang Offer Ieder beeft voor mijn com mando Melior Films Nova Film Univers. Film Ag. Firn Film Meteor Film Univers. Film Ag.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 10