Prijzen Colleges, bij hun omvangrijk werk gehol pen hebben door het tijdig inzenden van de be- noodigde gegevens, ook de aangegane verplichtin gen na te komen. Dit spaart ons veel werk en de betrokken ondernemers veel onaangenaamheden. Wij ontveinzen ons geenszins, dat hier en daar een offer zal moeten worden gebracht in den vorm eener wijziging van de tot nog toe gevolgde ex ploitatie-methode. Dit offer zal echter blijken geen offer te zijn. Laat ieder zich ervan overtuigd houden, dat de gezonde beperking, welke men zich door de vast stelling van den minimum-entréeprijs vrijwillig heeft opgelegd, op den duur een groot voordeel zal zijn, zoowel voor ieder bedrijf afzonderlijk als voor het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf in het algemeen. Tenslotte nog dit: van de inge volge het Prijzen-Reglement vastgestelde mini mumprijzen kan op schriftelijk verzoek, zoowel van ,e,en of meer permanente bioscopen in de betreffen- gemeente, als van den Voorzitter en den Vice- Voorzitter van het Hoofdbestuur aan de Prijzen- Commissie wijziging worden verzocht, mits die minimum-prijzen tenminste drie maanden hebben bestaan. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST Pag. 15 Bergen op Zoom: Luxor Bioscoop wordt thans geëxploiteerd door W. K. en A. C. Benner. Pag. 16 Bijvoegen: Castricum, Corso Theater, Dorpstraat, R. S. K. N. Wefers Bettink en J. Res; corr.adres: Macl. Pontstraat 6, Alkmaar. Pag. 17 Dordrecht: Astoria Theater; schrappen: C. Mensé; bijvoegen: A. J. J. Mertens. Pag. 20 's-Gravenhage: De naam Cineac (Lange Poten 41) is veranderd in: Rex Theater. Casino Theater staat thans onder directie van: H. Bedak en E. Coppel. Pag. 21 Groenlo: Groenlosche Bioscoop is niet gevestigd: Groeneweg, doch: Kerkstraat A 207 a. Pag. 24 Hoorn: Het Victoria Theater is thans telefonisch aangesloten onder nummer 415. Pag. 25 Bijvoegen: Maasbracht, Corso Cinema, Molenweg B 8a. J. Eykelberg, A. op de Kamp (leider). Pag. 40 Amsterdam: R.K.O. Radio Films NV. staat thans onder directie van: H. Leasim A. Zomerplaag. Pag. 51 Amsterdam: Reclafilm, Lekstraat 78, S. de Hoop. OVERGANGSBESLUIT 1 FEBRUARI 1937 Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 10 Augustus j.1. besloten gunstig te beschikken op de aanvrage van Mevrouw de Wed. A. Dekker- Noorduyn te Zandvoort, om toestemming, als be doeld sub B van het „Overgangsbesluit" d.d. 1 Februari 1937, voor het gaan exploiteeren van een nieuw te bouwen bioscooptheater aan de Pal- menstraat 5-7-9 te Velsen. KONINKLIJKE GOEDKEURING OP GEWIJ ZIGDE STATUTEN GEVRAAGD Het door de buitengewone ledenvergadering van 2 Augustus goedgekeurde voorstel tot wijzi ging van de Statuten van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is met een begeleidend request aan H.M. de Koningin toegezonden, met verzoek om daarop de Koninklijke Bewilliging te willen ver- leenen. TOEPASSING ART. 17 DER STATUTEN Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag, 6 Juli 1937 ingevolge art. 17b der Statu ten besloten de straf van boete tot een bedrag van 100.toe te passen op de N.V. Oostra Toon- film, gevestigd te Amsterdam, zulks op grond van de overweging: dat de N.V. Oostra Toonfilm op of omstreeks 6 December 1935 een overeenkomst is aangegaan met de N.V. Film- financierings Maatschappij „Alpha", destijds gevestigd te 's-Gravenhage, inzake de distributie van verschillende met name in die overeenkomst genoemde films; dat op 11 Februari 1935 door de algemeene ledenverga dering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond een besluit is vastgesteld, waarbij o.m. aan het Hoofdbestuur werd op gedragen om voorloopig tot 31 December 1935 geen nieuwe leden tot den Bond toe te laten en dat het Hoofdbestuur op grond van dit besluit afwijzend heeft beschikt op een aanvrage van de N.V. Filmfinancieringsmaatschappij „Alpha" om als filmimporteur en als filmverhuurder tot het lidmaatschap van den Bond te mogen worden toegelaten; dat het Bondsbesluit van 11 Februari 1935 o.m. inhoudt een verbod aan alle leden om films ten verhuur, verkoop of gebruik af te staan aan cf ten behoeve van een persoon of zaak, die geen lid is van den Nederlandschen Bioscoop- Bond en niet staat vermeld op de z.g. „Lijst van Geen Be zwaar", terwijl het aan leden, die een of meer permanente en/of reizende bioscopen exploiteeren, verboden was om films te betrekken van een dusdanige persoon of zaak; dat uit deze verbodsbepalingen, die ten doel hadden het doen van zaken op het gebied van het Nederlandsche film en bioscoopbedrijf uitsluitend te beperken tot de leden van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, behoudens voor zoover het betreft het aankoopen van films in het buitenland, logisch voortvloeit, dat het den leden van den Bond op grond van het Bondsbesluit van 11 Februari 1935, zoolang dit besluit van kracht was, eveneens verboden was films te betrekken van Nederlandsche filmimportzaken, die geen lid van den Bond zijn en die ook niet zijn geplaatst op de „Lijst van Geen Bezwaar"; dat Oostra Toonfilm door het aangaan van een overeen komst met de Filmfinancieringsmaatschappij „Alpha", die geen lid van den Bond is en evenmin staat geplaatst op de „Lijst van Geen Bezwaar", derhalve in strijd heeft gehandeld

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 9