INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 8 DE KWESTIE TEGELEN Voor de zooveelste maal is in een dezer dagen gehouden vergadering van den Raad der gemeente Tegelen de bekende kwestie, voortspruitende uit het verbod van bioscoopbezoek door jeugdige per sonen, ter tafel gekomen. Het betrof hier een ini tiatief voorstel van de R. K. Middenstandsfractie. Tijdens de Raadzitting deelde het lid van den Raad, de heer Peeters echter mede, aldus een be richt in de Nieuwe Venlosche Courant, dat zijn fractie het voorstel om tactische redenen had in getrokken. BIOSCOOPBELASTING IN SIMPELVELD Zooals bekend had de Raad der gemeente Sim- pelveld indertijd besloten het percentage der ver- makelijkheidsbelasting te verhoogen van 20 op 25 en het daarvoor geldend minimum van 7.50 op op 10.terwijl de vermakelijkheidsbelasting op hooge feestdagen als Allerheiligen, Kerstmis en Paschen werd verhoogd tot 50%. Het Hoofdbestuur heeft tegen deze abnormale en geheel ongemotiveerde belastingheffing krach tig stelling genomen, temeer waar het in het ge nomen besluit een rechtstreeksche poging zag om het bioscoopbedrijf te Simpelveld onmogelijk te maken. Het heeft zich daarom in deze aangelegenheid aanstonds tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gewend en Zijne Excellentie aangetoond, dat de belastingverhooging onmogelijk door de bioscoopexploitatie ter plaatse kon worden opge bracht. Bovendien heeft het zich erop beroepen, dat het Raadsbesluit in kwestie volkomen in strijd met de Bioscoopwet is. Het verheugt ons thans te kunnen mededeelen, dat de Minister de betreffende verordening aan Burgemeester en Wethouders van Simpelveld heeft teruggezonden, omdat Zijne Excellentie be zwaar heeft tegen het heffingspercentage. Wel is het Departement accoord gegaan met de verhoo ging van het geldend belastingminimum van ƒ7.50 op ƒ10.—. Het Hoofdbestuur heeft zich hierover opnieuw met den Minister in verbinding gesteld en Zijne Excellentie verzocht deze beslissing alsnog te willen herzien in dezen zin, dat het minimum aan ver makelijkheidsbelasting, dat voor bioscoopvoorstel lingen te Simpelveld moet worden betaald, geheel komt te vervallen. Hierbij heeft het Hoofdbestuur zich erop beroepen, dat de recette van een bioscoop in een plaats als Simpelveld op werkdagen dikwijls zoo gering zijn, dat een belastingminimum van 10.een zeer groot percentage van de totale ontvangsten zou uitmaken. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 1 November e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht 13 Sept. 27 2 Oct. 2 2 4 5 1937 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 11 11 12 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 15 15 15 15 Naam van den houder der ex ploitatie-rechten Fox R.K.O. Radio Filmex Warner Express-Film L.C.B. Stan daard Films De gepantserde auto In Chineesche wateren Ik trouw 'n man met geld S.O.S. in de lucht Ik ben schuldig x) Men doodt een held Joe Brown in „Wat heb je nou gedaan?" Het mysterie van de onder wereld Ie serie: 2000 voet onder de aarde 2e serie: In de macht van de doodende straal 3e serie: De vernietiging van Murania De moord in kamer 916 De stroopers van Alaska Legioen der Verschrikking Waaghalzen der race-baan Avontuur in Manhattan De blauwe diamant De onbekende getuige De gestolen Rembrandt Troebelen in Marokko De brand van Chicago Ontvoerders Twee onmisbare vrouwen Pas op voor Amor Dinner at Ritz Het recht zegeviert De raadselachtige misdaad Anne Marie Misdadigers der lucht Méér dan secretaresse De duivel aan 't stuur Schildersmodel De vrouw des huizes Woekeraars De misdaad in 't Sportpark Het vlammende woud Raceboot-kampioen De man, die tweemaal leefde Bankroovers De wensch, die waarheid werd 'n Avontuurlijk meisje De piloot verdween 2) Geef me 'n kans 3) 1) Hiervoor vervalt de titel „Corruptie". 2) Hiervoor vervalt de titel: „S.O.S. in de lucht". 3) Hiervoor vervalt de titel: „De dans naar het geluk' Fox Oostra Centra L.C.B. Stan daard Films Oostra R.K.O. Radi.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 10