OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIOS COO P - BO ND REGLEMENTSHERZIENING In de Ledenvergadering, welke op 8 November a.s. zal worden gehouden en waarvan de agenda elders in dit nummer is afgedrukt, komt aan de orde een voorstel van het Hoofdbestuur tot vast stelling van eenige gewijzigde resp. nieuwe regle menten, waarvan de concepten op 8 October j.1. aan de leden zijn verzonden. Als uitvloeisel van de aangebrachte wijzigingen in de Statuten van den Bond, goedgekeurd in de ledenvergadering van 2 Augustus j.1., behoeven ook verschillende Reglementen van den Bond herziening. De thans aan de goedkeuring van de leden onderworpen concepten vormen tezamen het deel van de reglementsherziening, hetwelk het meest urgent is, daar deze gewijzigde en nieuwe regle menten, waarbij aan het nieuwe orgaan van den Bond, met name den „Ledenraad" bepaalde functies worden toebedeeld, in werking moeten treden, zoodra de Koninklijke goedkeuring op de gewij zigde Statuten zal zijn afgekondigd. De overige Reglementen, welke aan de nieuwe Statuten moeten worden aangepast, zullen daarna worden herzien. Concept-Algemeen Reglement De voornaamste wijziging, of beter gezegd aan vulling van dit reglement, bestaat uit een aantal artikelen, waarin geregeld worden de zittingsduur van hen, die lid van den Ledenraad zijn, de wijze hunner benoeming, aftreden en herbenoeming, de plaats en wijze van belegging van alles wat betreft het doen van voorstellen aan, het stemrecht en de stemuitbrenging op de vergaderingen van den Ledenraad en alles wat deze vergaderingen verder betreft. Ingevolge het bepaalde in de laatste alinea van artikel 30 der gewijzigde Statuten moet dit alles bij reglement worden geregeld, voor zoover daarin niet is voorzien bij de Statuten. In artikel 25 van het concept Algemeen Regle ment wordt geregeld de benoeming, het aftreden en de herbenoeming van de leden van den Leden raad, die worden benoemd door de algemeene ver gadering der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. Een afzonderlijke regeling voor de benoeming van de ledenexploitanten van den Ledenraad be hoeft niet in het Algemeen Reglement te worden opgenomen, daar in artikel 30 der gewijzigde Sta tuten reeds is bepaald, dat elke bestaande plaatse lijke- en provinciale afdeeling een van haar be stuurleden, die tevens lid van den Afdeelingsraad moet zijn, tot lid van den Ledenraad benoemt. Een speciale wijze van candidaat-stelling is dan ook niet noodig. De plaatselijke- en provinciale afdee- lingen zijn in de keus van haar candidaten beperkt tot de beide bestuursleden van de afdeeling, die lid van den Afdeelingsraad zijn. In artikel 26 is o.m. bepaald, dat een vergadering van den Ledenraad ook moet worden gehouden, wanneer ten minste 5 zijner leden een daartoe strekkend verzoek aan den Voorzitter doen. Deze bepaling stemt overeen met artikel 27 der gewij zigde Statuten, waarbij is bepaald, dat een buiten- 1

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 3