ten hoogste 4750.te verleenen en in de dekking daarvan te voorzien bij de begroo ting voor het jaar 1938; c. op grond van artikel 31 der Statuten te be sluiten, dat alle daarvoor in aanmerking komende leden verplicht zijn aan den ac countant van den Bond gedetailleerd op gave te doen van hun ontvangsten, uitga ven en exploitatie-uitkomsten over 1936 en hem daartoe inzage te verleenen van hun boeken en andere terzake dienende be scheiden. 6. Voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Minimum-Prijzen-Reglement, vastge steld in de buitengewone ledenvergadering dd. 2 Augustus 1937, n.1. om in artikel 4.Cc. na de woorden „reizende bioscopen" toe te voe gen: behoudens de onder C.b.1. en 4 van dit artikel bedoelde voorstellingen van gewone permanente bioscopen". Door deze toevoeging zal artikel 4.Cc. als volgt komen te luiden: „Vaststelling van het maximum-aantal plaatsen, waarvoor de vastgestelde minimumprijzen mogen gel den in elke gewone permanente bioscoop afzonderlijk en voor alle voorstellingen van reizende bioscopen, behoudens de onder C.b. 1 en 4 van dit artikel be doelde voorstellingen van gewone permanente biosco pen; dit aantal kan worden uitgedrukt in procenten van het totaal-aantal plaatsen, maar mag nimmer meer bedragen dan 1h gedeelte van dat totaal-aantal." 7. Voorstel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van gewijzigde resp. nieuwe reglementen, over eenkomstig de door het Hoofdbestuur samen gestelde concepten, zijnde: a. Algemeen Reglement; b. Arbitrage-Reglement; c. Reglement inzake Levering van Films en Lijst van Geen Bezwaar; d. Reglement voor de Filmfabrieken; e. Reglement voor de Filmproductiezaken; f. Reglement voor de Filmimportzaken en Filmverhuurkantoren; g. Reglement voor de Permanente Bioscopen en Reizende Bioscopen. 8. Rondvraag en sluiting. Het Hoofdbestuur, D. HAMBURGER Jr., Voorzitter. M. P. M. VERMIN, Secretaris. TOELICHTING OP PUNT 5 VAN DE AGENDA DER LEDENVERGADERING Eenigen tijd geleden heeft het Hoofdbestuur reeds aankondiging gedaan van zijn voornemen om een groote landelijke actie te ondernemen voor verlaging van vermakelijkheidsbelasting, alsook van de personeele belasting voor het bioscoop bedrijf. In verband daarmede werden aan de leden vragenlijsten toegezonden, waarop gedetailleerde gegevens betreffende de ontvangsten en uitgaven en de exploitatieresultaten over 1936 kunnen wor den ingevuld. Deze cijfers moeten dienen als ma teriaal, waarop de actie zal worden gebaseerd. Zoowel de invulling dezer lijsten als de ver werking der opgevraagde cijfers blijken echter moeilijkheden op te leveren. Vandaar, dat het Hoofdbestuur in overleg met den Afdeelingsraad besloten heeft aan de ledenvergadering voor te stellen de verzameling en verwerking van het cijfermateriaal op te dragen aan den Bondsaccoun tant. Op deze wijze zal een waardevol accountants rapport verkregen kunnen worden, waarmede onze argumenten tegen de vermakelijkheids- en personeele belasting ook in de oogen van de auto riteiten zullen worden geschraagd. Wellicht ten overvloede moge er nog op ge wezen worden, dat het accountantsrapport in een zoodanigen vorm zal worden gegoten, dat een overzicht wordt verkregen van de rentabiliteits- positie van het Nederlandsche bioscoopbedrijf, per gemeente gegroepeerd, zonder dat daarbij de in terne exploitatie-aangelegenheden der betreffende zaken individueel worden blootgelegd. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Bond zijn toege laten: de N.V. Ideaal Film Laboratorium, Zwarteweg 20, Den Haag. de heer R. Uges Jr., als exploitant van het Luxor Theater te Leiden. OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBR. 1937 Het Hoofdbestuur heeft krachtens het Over- gangsbesluit dd. 1 Februari 1937 toestemming ver leend aan: den heer B. Baars, exploitant van de Centraal Bioscoop te Geertruidenberg, voor het exploitee- ren van een nieuwe permanente bioscoop in de gemeente Baarle-Nassau; de N.V. Rema te Amsterdam tot het in exploi tatie nemen van het Luxor Theater te Amsterdam; de heeren P. Melk en J. Klitsie te Vlaardinger- Ambacht voor het gaan exploiteeren eener perma nente bioscoop te Maasland.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 7