UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 12 bestuur, in aanmerking nemende, dat reeds verschillende malen tegen deze overtredingen is gewaarschuwd, toepassing van de straf van boete in overweging zou moeten nemen. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag 12 October 1937 besloten de straf van waarschuwing, als bedoeld in artikel 17a der Sta tuten, toe te passen op den heer A. G. Canis, exploitant van de Spaarne Bioscoop te Haarlem, zulks op grond van de overweging: dat door den daartoe door de Bedrijfsafdeeling Filmver huurders en het betreffend filmverhuurkantoor gemachtigden accountant de opbrengst eener door den heer Canis op per centage-basis vertoonde film is gecontroleerd en dat daarbij is geconstateerd, dat de door den heer Canis gedurende de periode, waarop de controle betrekking had, geboekte ont vangsten niet in overeenstemming waren met het bedrag, hetwelk de heer Canis blijkens opgave van de administratie der vermakelijkheidsbelasting in die periode aan toegangs biljetten heeft ontvangen; dat het Hoofdbestuur aanneemt, dat dit verschil tusschen geboekte en werkelijk gemaakte ontvangsten moet worden toegeschreven aan de gebrekkige en ondeskundige wijze, waar op de boekhouding van den heer Canis is bijgehouden; dat het Hoofdbestuur voorts in aanmerking heeft genomen, dat de heer Canis verklaard heeft, dat hij in het onderhavig geval voor het eerst een op percentage-basis gehuurde film heeft vertoond; dat het vorenstaande niet wegneemt, dat de boekhouding van den heer Canis niet voldoet aan de eischen, welke aan de boekhouding van een bioscoop-exploitant, die films op percentage-basis huurt, behooren te worden gesteld, opdat de filmleverancier op eenvoudige maar doeltreffende wijze recette-conröle kan doen instellen; dat de heer Canis daardoor gehandeld heeft in strijd met de algemeene belangen van het Nederlandsche film- en bio scoopbedrijf en dat derhalve artikel 17 der Statuten op hem moet worden toegepast; dat het Hoofdbestuur, rekening houdende met het feit, dat voor de eerste maal tot toepassing van artikel 17 der Statu ten op den heer Canis moet worden overgegaan en tevens, dat genoemde heer heeft toegezegd zijn boekhouding onver wijld in overeenstemming te zullen brengen met vorenbedoel de eischen, heeft willen volstaan met den heer Canis de straf van waarschuwing op te leggen, in het vertrouwen, dat hij deze waarschuwing wel ter harte zal nemen. De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) heeft in haar zitting van Woensdag 1 September 1937 de volgende uitspraak gedaan: Inzake het door de N.V. Maatschappij tot Voortzetting van de Zaken der firma Willem van Rijn, gevestigd te Amsterdam op 2 Augustus 1937 aanhangig gemaakt geschil contra de heeren Gebr. De Rijk, exploitanten van de Bioscoop „Oud Thamen" te Uithoorn, dat de vordering van eischeres (Van Rijn) moet worden toegewezen en gedaagden (De Rijk) mitsdien moeten worden veroordeeld om tegen kwij ting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag, alsmede in de geschijkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Com missie van Geschillen heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of onge grond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) heeft in haar zitting van Vrijdag, 8 October 1937 inzake het door de N.V. Filmfabriek Profilti, gevestigd te 's-Gravenhage, op 13 Augus tus 1937 aanhangig gemaakt geschil contra den heer Aug. de Laat, wonende te Tilburg, uitspraak gedaan, dat de vorde ring van eischeres (Profilti) moet worden toegewezen en gedaagde (De Laat) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat eischeres stelt, dat tusschen partijen op of omstreeks 14 September 1936 een overeenkomst is aangegaan voor den z.g. verhuur en huur van 15 filmjournaals tegen den prijs van 6.per journaal, te vertoonen gedurende het winterseizoen 1936/'37; dat gedaagde ondanks herhaalde aanmaning in ge breke is gebleven deze films af te nemen, althans te betalen; dat eischeres op dezen grond van gedaagde vordert betaling van dat gedaagde erkent aanvankelijk mondeling met eischeres te zijn overeengekomen, nadat hij een speciale actualiteit van eischeres had gehuurd, om 15 journaals tegen den prijs van 6.per stuk af te nemen, maar er zich op beroept, dat hij het desbetreffende contract niet heeft onderteekend; dat eischeres hiertegen aanvoert, dat gedaagde met zijn brief van 27 October 1936 aan eischeres heeft medegedeeld, dat hij zich wenscht te houden aan den brief van eischeres van 1 October, waarbij de overeenkomst werd bevestigd en waardoor dus het bestaan der overeenkomst is erkend; dat de Commissie van oordeel is, dat het bestaan der over eenkomst geacht moet worden door de stukken, op het geschil betrekking hebbende, te zijn bewezen; dat derhalve de vordering van eischeres als zijnde gegrond moet worden toegewezen en gedaagde moet worden veroor deeld om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a falsmede in de geschil- kosten. Ingevolge art. 4 zijn de navolgende het Naamregister g tegen de verlangde schriftelijk bij het raadplege men art. van het Reglement op het Naamregister, verzoeken tot inschrijving van titels in ledaan. Voor het indienen van bezwaren inschrijving, welke vóór 15 November e.k. Hoofdbestuur moeten worden ingediend, 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop schrijving zocht m- in Nederland worden uit houder der ex ver- is gebracht ploitatie-rechten 22 Sept. 1937 Tusschen twee vrouwen Metro 11 Oct. Het recht zegeviert1) Oostra. 11 De vechtersbaas 11 Anne Marie 2) Centra. 13 Misdadigers der Lucht;i) L.C.B. Standaard Films 18 Een mensch stierf onschul dig R.K.O. Radio. 20 Zonnig leven aan de kust Filmex. 20 Beelden uit het Belgisch Verleden 20 Langs Zomerwegen 20 De klokkespelen 23 Tusschen Shanghai en San Francisco R.K.O. Radio. 23 Hollywood Cowboy 24 De hand „Eclair" Victoria Film. 25 De millioenen baby Paramount. 25 De Principes van meneer Neerlandia. 26 Artisten ingang R.K.O. Radio. 1In het vorig nummer abusievelijk gepubliceerd ten name van Fox. 2) In het vorig nummer abusievelijk gepubliceerd ten name van Oostra. 3) In het vorig nummer abusievelijk gepubliceerd ten name van Centra.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 14