altijd 20 is, geen reden tot juichen. Het zou ech ter wel zeer onvriendelijk zijn van onzen kant te dezer plaatse niet met waardeering gewag te ma ken van het jongste besluit van den gemeenteraad van Maastricht. Tenslotte valt er goed nieuws te melden uit Zaltbommel. Tusschen het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en het gemeentebestuur van Zaltbommel is n.1. overeenstemming bereikt ten aanzien van een nog door den gemeenteraad te behandelen voorstel om de vermakelijkheidsbelas- ting voor de bioscoop te Zaltbommel, welke aan vankelijk was vastgesteld op 20 terug te bren gen tot 12 Men zal zich herinneren, dat de gemeente Zalt bommel eenigen tijd geleden op aandrang van Ge deputeerde Staten de vermakelijkheidsbelasting van 10 tot 20 had verhoogd. De exploitant ter plaatse heeft nog getracht een deel van de verhoogde belasting op het publiek te verhalen door zijn entreeprijzen iets te verhoogen, doch het gevolg was, dat zijn recettes sterk ach teruit liepen. Zooals steeds bleek het ook in dit ge val onmogelijk te zijn de vermakelijkheidsbelasting op het publiek te verhalen. Noodgedwongen is de bioscoop tenslotte gesloten. Het Hoofdbestuur heeft zich daarop met aandrang tot B. en W. van Zaltbommel gewend met het verzoek het daarheen te willen leiden, dat zoo spoedig mogelijk de ver makelijkheidsbelasting tot het vroegere percentage van 10 werd teruggebracht. Ook op het Depar tement van Binnenlandsche Zaken is dezerzijds over de betreffende aangelegenheid geconfereerd. Afgaande op de discussies eener vorige verga dering mogen wij thans aannemen, dat de gemeen teraad van Zaltbommel, nu de Minister het Ge meentebestuur heeft medegedeeld, dat genoegen kan worden genomen met het terugbrengen der vermakelijkheidsbelasting van bioscoopvoorstel lingen van 20 op 12'% der toegangsprijzen, in zijn op Woensdag, 3 November a.s. te houden zitting het voorstel van B. en W. de belasting te verlagen tot 12'%, zal goedkeuren. Onmiddellijk daarna, en wel reeds op Vrijdag, 5 November a.s., zal de Luxor Bioscoop te Zalt bommel haar poorten heropenen. Mogen de zoojuist vermelde feiten evenzoovele teekenen zijn, dat in de te voeren belastingpolitiek een voor ons bedrijf wat gunstiger wind gaat waaien. AMENDEMENTEN CONCEPT-ALGEMEEN REGLEMENT Op de concept-wijzigingen van het Algemeen Reglement zijn de navolgende amendementen in gediend: Door de afdeeling Amsterdam: Art. 2IE. als volgt te wijzigen: Over een motie tot sluiting van het debat, die slechts kan worden ingediend, nadat voldaan is aan het bepaalde in artikel 228, wordt niet beraadslaagd, doch de Voorzitter brengt haar onmiddellijk in stemming. Art. 22A. De derde en vierde regel als volgt te wijzigen: kan hij de vergadering voorstellen den spreektijd van eiken spreker, die aan de debat ten deelneemt, te beperken." Art. 27B. Het laatste woord „afdeelingen" te vervangen door „leden van den Bond ter behan deling in de vergaderingen der afdeelingen". Door de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders: Art. 26 C (bladz. 13) tusschen de woorden „Voorzitter" en „dat" te voegen de woorden „en/of het Hoofdbestuur". Art. 26 D (bladz. 13) aan dit artikel toe te voe gen „Wanneer wegens ontoereikendheid van het quorum een tweede vergadering noodzakelijk is, zal deze met dezelfde agenda binnen veertien dagen worden opgeroepen en de bevoegdheid heb ben besluiten te nemen, ongeacht het aantal der aanwezige leden". Door de N.V. Metro-Goldwyn-Mayer Film Mij. te Amsterdam: Art. lAc. De woorden „en alle verdere gegevens worden verstrekt, die door het Hoofdbestuur wor den verlangd", kunnen vervallen. Alle informaties staan immers, blijkens het eer ste gedeelte van art. A reeds in het aanvraag formulier. Art. IC. Als volgt te lezen: Onder „leiders" als bedoeld onder a en b wor den verstaan: De eigenaars en mede-eigenaars van de zaak van het betreffende lid, voor zoover dit is een maatschap of vennootschap onder firma of een individueele persoon, en de bestuurders, commissarissen daaronder begrepen, voor zoover het betreft rechtspersoonlijkheid bezittende ven nootschappen, vereenigingen of stichtingen. Door de N.V. Cineac te Amsterdam: Hetzij als sub d van artikel 27, hetzij als nieuw artikel, toe te voegen: „De zittingen van den Ledenraad zijn toegan kelijk voor alle personen, die ingevolge de bepa lingen van het „Algemeen Bondsreglement" toe gang hebben tot de Algemeene Ledenvergadering- gen, voor zoover niet naar het oordeel van den Ledenraad de behandeling van een agendapunt geheel of gedeeltelijk met gesloten deuren moet ge schieden".

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 5