AAN DE LEDEN! Conform de artikelen 26 en 27 der Statuten noodigt het Hoofdbestuur de leden uit tot bijwo ning van een BUITENGEWONE LEDENVERGADERING van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, op Maandag, 8 November a.s., des middags om 2 uur, in één der zalen van Hotel Kransnapolsky te Am sterdam. Agenda: 1. Opening en voorstel tot goedkeuring van de notulen der op 2 Augustus 1937 gehouden bui tengewone ledenvergadering. 2. Benoeming van een Commissie tot het nazien der notulen van deze buitengewone ledenver gadering. 3. Mededeelingen. 4. Verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur in de vacature ontstaan door het aftreden van den heer I. Cohen Barnstijn te Utrecht. Inge volge het bepaalde in artikel 14 der Statuten moet de candidaat zijn eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een bioscooptheater en mag hij geen filmbedrijf exploiteeren. Als eenig candidaat is gesteld de heer S. J. Kinsbergen, directeur van de N-V. Metec te 's-Gravenhage. 5. Voorstel van het Hoofdbestuur om met het oog op de te voeren landelijke actie voor ver laging der vermakelijkheids- en personeele be lasting voor de bioscopen: a. aan den accountant van den Bond opdracht te geven tot het verzamelen van gedetail leerde gegevens aangaande de inkomsten, uitgaven en exploitatie-uitkomsten der Ne- derlandsche bioscopen over het jaar 1936 en daarover rapport aan het Hoofdbestuur uit te brengen; b. aan het Hoofdbestuur voor de kosten van dit accountantsonderzoek een crediet van ten hoogste 4750. te verleenen en in de dekking daarvan te voorzien bij de begroo ting voor het jaar 1938; c. op grond van artikel 31 der Statuten te be sluiten, dat alle daarvoor in aanmerking komende leden verplicht zijn aan den ac countant van den Bond gedetailleerd op gave te doen van hun ontvangsten, uitga ven en exploitatie-uitkomsten over 1936 en hem daartoe inzage te verleenen van hun boeken en andere terzake dienende be scheiden. 6. Voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Minimum-Prijzen-Reglement, vastge steld in de buitengewone ledenvergadering dd. 2 Augustus 1937, n.1. om in artikel 4.Cc. na de woorden „reizende bioscopen" toe te voe gen: „behoudens de onder C.b.1 en 4 van dit artikel bedoelde voorstellingen van gewone permanente bioscopen". Door deze toevoeging zal artikel 4.Cc. als volgt komen te luiden: 7. Voorstel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van gewijzigde resp. nieuwe reglementen, over eenkomstig de door het Hoofdbestuur samen gestelde concepten, zijnde: a. Algemeen Reglement; b. Arbitrage-Reglement. 7a. Voorstel van het Hoofdbestuur om sub. D. van het z.g. Overgangsbesluit, vastgesteld in de buitengewone ledenvergadering van den Bond dd. 1 Februari 1937 als volgt te wijzigen: D. Dit besluit treedt in werking op 17 Fe bruari 1937 en blijft van kracht, totdat de Ledenraad (in te stellen ingevolge artikel 30, der gewijzigde Statuten, vastgesteld in de alge- meene ledenvergadering van 2 Augustus 1937) zicht daarover zal hebben uitgesproken. Toelichting: 8. Rondvraag en sluiting. Het Hoofdbestuur, D. HAMBURGER Jr., Voorzitter. M. P. M. VERMIN, Secretaris. „Vaststelling van het maximum-aantal plaatsen, waarvoor de vastgestelde minimumprijzen mogen gel den in elke gewone permanente bioscoop afzonderlijk en voor alle voorstellingen van reizende bioscopen, behoudens de onder C.b. 1 en 4 van dit artikel be doelde voorstellingen van gewone permanente biosco pen; dit aantal kan worden uitgedrukt in procenten van het totaalaantal plaatsen, maar mag nimmer meer bedragen dan 1ls gedeelte van dat totaal-aantal." Van het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuur ders heeft het Hoofdbestuur het verzoek ontvangen om de concepten van nieuwe reglementen, die in de cp Maandag 8 November a.s. te houden ledenvergadering aan de orde zijn gesteld, niet te behandelen, behou dens het concept-Algemeen Reglement en het concept- Arbitrage Reglement. Het Afdeelingsbestuur is n.1. van meening, dat er de voorkeur aan gegeven moet worden het Overgangs besluit dd. 1 Februari 1937 te continueeren en met de behandeling van de concepten voor het Reglement inzake Levering van Films en Lijst van Geen Bezwaar, het Reglement voor de Filmfabrieken, het Reglement voor de Filmprcductiezaken, het Reglement voor de Filmimportzaken en Filmverhuurkantoren en het Reg lement voor de Permanente Bioscopen en Reizende Bioscopen, te wachten, totdat de Ledenraad in functie zal zijn getreden en zich daarover zal hebben uitge sproken. Het Hoofdbestuur heeft besloten aan het verzoek der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, hetwelk door de Afdeeling Amsterdam ondersteund is, gevolg te geven, en derhalve punt 7cg van de agenda der op 8 November a.s. te houden ledenvergadering door bovenstaand voorstel te vervangen.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 6