INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 14 venhage in artikel 7 het volgende is gestipuleerd: „Door contractanten ter eener (partij-Bedak) werden de bestaande Tobis-, Lumina- en Fox-contracten en één Monopole-con- tract (De Wolga-bootsman) voor het Casino Theater, als mede een Odeon-contract en journaals (tot een bedrag van overgenomenenz."; dat de redactie van deze bepaling niet geheel duidelijk kan worden genoemd, daar uit het feit, dat nadrukkelijk ver meld wordt: „één Monopole-contract" en „één Odeon-con tract" zou kunnen worden afgeleid, dat er meer dan één Fox-contract bestond en dat het de bedoeling van partijen zou zijn geweest, dat partij-Bedak cok het Fox-journaal contract in zijn geheel zou overnemen, hetgeen weer in tegen spraak is met de bepaling, dat journaals tot een bedrag van door partij-Bedak worden overgenomen; dat de Commissie in aanmerking nemende, dat de verklaringen van partijen-Rustenburg en -Bedak te dezer zake met elkaar in tegenspraak zijn, zoodat uitsluitend de tusschen deze partijen bestaande overeenkomst als grondslag voor een beoordeeling van dit geschilpunt kan worden aan genomen dan ook van oordeel is, dat het niet vaststaat, dat partij-Bedak op grond van voormelde overeenkomst met partij-Rustenburg verplicht zou zijn het ten behoeve van het Casino Theater aangegane Fox-journaalcontract na te ko men, anders dan voer wat betreft de voor het overnemen der journaals tot een bedrag van gezamenlijk aan gegane verplichting, welke partij-Bedak verklaard heeft reeds te hebben gehonoreerd; dat uit het vorenstaande volgt, dat de door partij-Rusten burg in vrijwaring contra partij-Bedak ingestelde vordering aan partij-Rustenburg moet worden ontzegd; dat de vordering in de hoofdzaak, die steunt cp het be treffend filmcontract, overigens niet door partij-Rustenburg is betwist en dus gegrond moet worden geacht; dat aerhalve partij-Rustenburg geacht moet worden ver plicht te zijn de door haar ten behoeve van het Casino Theater te 's-Gravenhage op of omstreeks 1 September 1936 met partij-Fox aangegane overeenkomst inzake den zooge- naamden verhuur en huur van 52 wekelijksche uitgaven van het Fox Movietone Nieuws uit te voeren, althans den voor deze journaalfilms verschuldigden auteursprijs, voor zoover deze niet reeds door partij-Bedak is voldaan, aan partij-Fox tijdig te betalen; dat mitsdien partij-Rustenburg moet worden veroordeeld in de geschilkosten, bedragende 20. Inzake het door den heer L. H. J. Luxembourg te Arnhem op 16 September 1937 aanhangig gemaakt geschil contra den heer A. D. Riozzi te Breda, dat eischers vordering moet worden toegewezen en gedaagde (Riozzi) mitsdien moet wor den veroordeeld om tegen kwijting aan eischer te betalen het gevorderd bedrag, alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat eischer in hoofdzaak stelt, dat hij in het begin van het kermisseizoen 1936 met gedaagde een overeenkomst is aangegaan, waarbij eischer de door hem voor een groot aantal gemeenten verworven vertooningsrechten van de film „De Kribbebijter" voor eenige gemeenten heeft overgedragen aan gedaagde tegen een auteursprijs van dat voorts partijen zijn overeengekomen, dat gedaagde dit bedrag in twee gedeelten zou betalen, n.1. in het seizoen 1936 en het restant a in het volgend seizoen; dat gedaagde met de betaling van het bedrag van in gebreke is gebleven, weshalve eischer van gedaagde betaling van dit bedrag vordert; dat gedaagde zich in hoofdzaak beroept op den brief van eischer d.d. 25 Juni 1936, waarin eischer heeft medegedeeld, dat hij alleen genoegen kan nemen met een bedrag van en dat hij aan gedaagde het recht geeft om voormelde film voor de resteerende het volgend kermisseizoen te ver- toonen, terwijl deze bedragen bij onderlinge overeenkomst later gewijzigd zijn in en op grond waarvan gedaagde het standpunt inneemt, dat hij het recht had ver worven de film in het kermisseizoen 1937 in de daarvoor in aanmerking komende plaatsen voor den prijs van te vertoonen, zonder echter verplicht te zijn van dit recht gebruik te maken; dat hij van dat recht inderdaad geen ge bruik heeft gemaakt en derhalve de door eischer gevorderde niet verschuldigd vermeent te zijn; dat eischer zich beroept op den brief van gedaagde d.d. 29 Juni 1936, waarin gedaagde te kennen heeft gegeven, dat hij voor de 5 a 6 plaatsen, waar hij de film in het ;eizoen-1936 kon vertoonen zou betalen en in het volgend seizoen dat de Commissie van oordeel is, dat uit gedaagdes brief van 29 Juni 1936 onomstootelijk blijkt, dat gedaagde zich tegenover eischer verbonden heeft hem in het kermisseizoen- 1936 voor de film „De Kribbebijter" en in het seizoen- 1937 te betalen; dat overigens uit den brief van eischer d.d. 25 Juni 1936, waarop gedaagde zich beroept, niet blijkt, dat eischer bereid was een gedeelte van de schuld aan gedaagde kwijt te schel den, wel, dat hij bereid was genoegen te nemen met betaling van een gedeelte der schuld op een later tijdstip; dat bovendien de Commissie uit de verdere aan de Com missie overgelegde brieven, welke tusschen partijen te dezer zake zijn gewisseld, de overtuiging heeft gekregen, dat ge daagde zich er wel van bewust is geweest, dat hij eischer het volle bedrag van moest betalen; dat uit het vorenstaande volgt, dat eischers vordering ge grond moet worden geacht; dat derhalve deze vordering behoort te worden toegewezen en gedaagde moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischer te betalen het gevorderd bedrag, alsmede in de geschilkosten, bedragende 20. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 25 November a.s. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den schrijving ver zocht is in Nederland worden uit gebracht houder der ex ploitatie-rechten 3 Nov. 1937 Eclair, de wolfshond Victoria (Op leven en dood) 3 Men gaf hem een geweer Metro 3 De strijd voor de vrijheid 3 Broadwaymelody 1938 3 De terugkeer van Arsène Lupin 3 Enkele reis Hollywood 3 De vrouw met het masker 3 De dertiende stoel 3 Spoorloos verdwenen Oostra 5 Drie wenschen Odeon 5 Vivere 8 Twee werelden -) Tobis 8 Rasecht R.K.O. Radio 8 Luchtheld tegen wil en dank 10 Gestolen goud Warner 10 Een zekere vrouw 10 Non stop New York Nederland 10 Jong en onschuldig Hiervoor vervalt de titel: ,,De hond Eclair". -) Hiervoor vervalt de titel: „Vlucht voor het verleden".

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 16