OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN BI O SCOO P - BON D HET REDUCTIESTELSEL AFGESCHAFT Nog in het vorig nummer van dit orgaan is onder het opschrift „Films geen reclame-artike- len" met nadruk betoogd, dat de filmvoorstellin gen in onze bioscopen geen lokmiddelen mogen zijn, geen ruilobjecten, geen cadeau-artikelen, terwijl zij evenmin door allerlei ongezonde exploi tatievormen tot een bagatel mogen worden ver laagd. Thans reeds kunnen wij aankondigen, dat het Hoofdbestuur een bedrijfsbesluit in voorbereiding heeft, volgens hetwelk de bioscoopexploitanten gehouden zullen zijn hun entree-bewijzen te ver- koopen tegen de prijzen, welke, zooals te doen gebruikelijk, bij de cassa worden vermeld. Hierdoor hoopt het Hoofdbestuur te bereiken een radicale afschaffing van het geven van reductie op den entreeprijs, in welken vorm dan ook, hetzij deze wordt verstrekt aan sigarenwin keliers of kapperszaken, aan café-, hotelhouders, vereenigingen, organisaties, departementen, amb tenaren, abonné's van periodieken etc. zulks bij wijze van diploma's, couponboekjes, tegemoetko mingen in vervoerkosten (van autobussen) ofwel door het combineeren van entreebewijzen voor heer en dame, voor groepen of voor meerdere voorstellingen, alsook het uitgeven van zgn. zo- merkaarten. Het lijdt geen twijfel of deze maatregel van het Hoofdbestuur beantwoordt geheel aan de wen- schen van de overgroote meerderheid der be- drijfsgenooten. De verwachting is daarom ge grond, dat deze belangrijke maatregel reeds zeer binnenkort zijn beslag zal krijgen. Het besluit van het Hoofdbestuur is reeds aan den Afdeelingsraad en de onderscheidene afdee- lingsbesturen om advies gezonden. Daarna zal het door het Hoofdbestuur ter goedkeuring aan de Ledenvergadering worden voorgelegd. Zulks zal geschieden nog vóór 1 Januari a.s. Alsdan zal het Nederlandsche film- en bio scoopbedrijf wederom een stap van beteekenis vooruit hebben gezet. Wat is immers het geval? Eenerzijds zijn wij in het gelukkig bezit van een besluit inzake filmlevering aan koopmans zaken, waarbij het den leden van den Bond ver boden is films ten verhuur, verkoop of gebruik af te staan aan of ten behoeve van koopmanszaken, die films vertoonen of doen vertoonen bij wijze van toegift op de bij haar gekochte artikelen, ook al wordt voor die voorstellingen in een of anderen vorm een bijdrage geheven. Anderzijds is kortelings tot stand gekomen een Minimum-Prijzen-Reglement, welks bepalingen erop gericht zijn excessen in den vorm van ab normaal lage toegangsprijzen voor alle bioscoop voorstellingen, ook als deze verlaging is veroor zaakt door het uitreiken van reductie-biljetten, couponboekjes e.d., tegen te gaan en door het' vaststellen, zoowel van economisch verantwoor de minimumprijzen als van het maximum aantal plaatsen, waarvoor deze prijzen per voorstelling mogen gelden, bovendien automatisch de ver- eischte progressie in de boven het minimum ge legen toegangsprijzen te verzekeren. Tusschen dit bedrijfsbesluit en dit reglement 1

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 3